Криворізькі студенти створили “кепку” для людей з порушеннями зору

Криворізькі студенти створили “кепку” для людей з порушеннями зору
17 Лютого 2021
Друкувати цю новину

У Кривому Розі представили пристрій, який покликаний спростити життя людям з порушеннями зору. “Кепку для незрячих” розробили студенти Криворізького педуніверситету.

Криворізькі студенти створили кепку для людей з вадами зору: деталі

Талановиті студенти застосували сучасні інформаційні технології, які дозволяють ширше розуміти світ, його закони й принципи. Юні винахідники навчаються на спеціальностях “Фізика” та “Робототехніка”.

Пристрій призначений для людей з порушеннями зору, аби вони могли спокійно пересуватися вулицями та не боятися, що за щось зачепляться. Щоб вони могли відчувати себе такими ж, як і ми,
– відзначає один з авторів розробки Андрій Командирчик.

Пристрій “Кепка для незрячих” / Фото пресслужби Криворізького педуніверситету

Як працює пристрій

“Кепка для незрячих” одягається на голову, пристрій функціонує від батарейок або акумуляторів. Інноваційний девайс працює на основі технології SONAR (Sound, Navigation, Ranging – “Звук, Навігація, Визначення відстані”). Система оснащена 3 ультразвуковими датчиками та 3 вібромоторами. У випадку наближення людини до перешкоди ультразвуковий датчик передає сигнал на вібромотор, який повідомляє про небезпеку за 4 метри. Деталі цього пристрою надрукували на 3D принтері.

За словами розробників, новий пристрій й традиційна палиця, яку застосовують незрячі люди, чудово працюють в тандемі. “Кепка” допомагає “відчути” перешкоду на рівні голови. У свою чергу палиця може попередити про небезпеку на рівні нижньої частини ніг.Автори пристрою запевняють, що планують розвивати цю ідею і надалі. Так, у майбутньому студенти-винахідники мають намір створити костюм, на поверхні якого розташують вібромотори, що повідомлятимуть людині про перешкоди та можливу небезпеку.

Автор:Катерина Сердюк

Джерело https://innovation.24tv.ua/krivorizki-studenti-stvorili-kepku-novini-krivogo-rogu-sogodni_n1543729

  Категорія: