Круглий стіл з питань успішної імплементації Угоди про Асоціацію Україна-ЄС у транспортній сфері

15 Червня 2015 Друкувати цю новину

10 червня 2015 року у приміщенні АСМАП Проект ЄС "Підтримка впровадження Транспортної стратегії України" (ПТС) організував проведення Круглого столу, основною метою якого стало обговорення питання успішної реалізації умов Угоди про асоціацію Україна-Європа у транспортній сфері. Після підписання та ратифікації Угоди про асоціацію необхідно виконати чималий обсяг роботи для забезпечення її успішної імплементації. Виходячи з питань, які постійно ставлять групі проекту, зрозуміло, що імплементація є набагато складнішою, ніж очікували спочатку, і саме тому проект продовжує надавати допомогу у цьому процесі.

dsc_7323

Зважаючи на труднощі, з якими стикаються експерти, недивно, що відсутня ясність стосовно того, що повинно імплементуватися як частина Угоди про асоціацію. Це призводить до непорозумінь, які спричинюють затримки із виконанням необхідних дій, а також зменшують можливості галузі у дотриманні деяких з положень, що вимагатиме додаткового навчання, підготовки або інвестицій, зокрема коли мова йде про довготривале планування або суттєві витрати.

Для вирішення цієї проблеми Делегація ЄС запропонувала провести низку заходів з підвищення поінформованості громадянського суспільства та цільових груп, що підвищить усвідомлення процесів та усуне певні непорозуміння. Цей документ є частиною дискусії, спрямованої на погодження концепції таких інформаційних заходів та їхнього змісту.

Під час Круглого столу висвітлювалися такі питання:

  • Що таке угода про асоціацію та поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі (ПВЗВТ) і що вона робить (загальний огляд того, чим є і чим не є Угода про асоціацію)
  • Переваги і недоліки для України
  • Зобов’язання стосовно транспортної галузі та зв’язок з загальною політикою ЄС та окремо політикою у транспортній галузі
  • Огляд певних вибраних актів, особливо тих, які зараз є найбільш суперечливими і вимагають найбільших зусиль від усіх сторін
  • Певні питання, пов’язані з обраними актами, і як вони повинні імплементуватися, щоб уникнути створення більшої корупції

Основним спікером заходу був експерт з юридичних питань проекту ЄС ПТС пан Мартін Хорселінг, який провів презентацію та відповід на питання присутніх.

У своїй доповіді пан Хорселінг торкнувся змісту таких документів:

  • Регламенти 1071, 1072 та 1073/2009 про доступ до професії та ринку у внутрішніх та міжнародних перевезеннях
  • Директива 2003/59/ЄС Європейського парламенту та Ради від 15 липня 2003р. від 15 липня 2003 року про початкову кваліфікацію і періодичну підготовку водіїв деяких видів автомобільного транспорту для перевезення товарів або пасажирів
  • Директива 2014/45/ЄС Європейського парламент та Ради від 3 квітня 2014р. про періодичні огляди технічної придатності автотранспортних засобів та їх причепів, яка скасовує Директиву 2009/40/ЄС
  • Регламент 2008/68 (небезпечні вантажі)

Також була приділена увага питанню встановлення приладів з обмеження швидкості та тахографів. Було зауважено, що вони повинні впроваджуватися поступово, але Уряд останнім часом, здається, приймає підхід про переобладнання навіть існуючих транспортних засобів у внутрішніх перевезеннях.

Серед присутніх були прелставники професійних організацій транспортного сектору України - АСМАП Україна, "Укравтотранс", представники громадських організацій та спілок.

Також захід відвідав представник Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» Олег Полозюк.  Пан Полозюк зокрема підкреслив важливість права подорожувати осіб з обмеженими можливостями і запитав, який вплив Угода про асоціацію має на подорожі таких осіб. Пан Хорселінг, експерт з юридичних питань проекту ствердив, що крім фундаментальних прав існує деяка кількість норм у європейському законодавстві, які стосуються безпосередньо подорожей осіб з обмеженими можливостями. Пан Хорселінг також наголосив, що такі норми права також активно впроваджуються в українському законодавстві і що Угода про асоціацію не внесе великої різниці у юридичній сфері. Основною різницею згідно норми законодавчих вимог Угоди про асоціацію буде здебільшого той факт, що Україна має прийняти, впровадити та ввести у дію законодавчі акти. Вимога впровадження та введення в дію закону повинна зробити більш легким процес відстоювання своїх прав для осіб з обмеженими можливостями.

Приклад цього був наведений стосовно Директиви 1370/2007/EC щодо громадського пасажирського транспорту. Ця директива посередньо вимагає, що у майбутньому, коли будуть заохочувати підписання контрактів на громадські пасажирські перевезення автобусами, компетентні органи повинні вимагати, щоб автобуси були якомога доступнішими для осіб з обмеженими можливостями та обладнані спеціальними полами, які підіймаються, або входами низького рівня.

Круглий стіл викликав жвавий інтерес та обговорення.

Support to the Implementation of the Transport Strategy of Ukraine

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук