Круглий стіл “Забезпечення прав жінок з інвалідністю в Полтавській області”

4 Червня 2021
Друкувати цю новину

3 червня 2021 року,  в рамках проєкту “Різноманїття. Рівність. Єдність”, який реалізовує ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за підтримки Українського жіночого Фонду та фінансування Уряду Канади за всебічним сприянням Полтавської ОДА, Полтавської обласної ради, відбувся круглий стіл “Забезпечення прав жінок з інвалідністю в Полтавській області”.

У засіданні брали участь: заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, заступник голови Полтавської ради Олексій Чепурко. Посадовці наголосили на актуальності та важливості теми круглого столу та абсолютної підтримки напрацьованих рішень представників громадськості, які захищають права, в тому числі, жінок та дівчат з інвалідністю.

Під час виступу начальниця відділу організаційно-правової роботи НАІУ Лариса Байда наголосила на об’єднанні жінок різних поглядів, з різними порушеннями задля досягнення спільних цілей.

Співголова інформаційно-консультативного жіночого центру Анастасія Ненька ознайомила учасників із основними направленнями Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 та імплементацією в нашій країні.

Депутатка Полтавської обласної ради Тетяна Юрченко, помічниця депутатки Вікторія Клименко – про підписання Полтавської обласної ради сертифікату про приєднання до Європейської хартії жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Про впровадження принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Полтавській області розповіла заступниця директора Департаменту соціального захисту населення Ліана Новосад.

Про бар’єри, які заважають реалізації прав жінок-ромок та їх подолання. Застосування підходу “рівний рівному” – Капітоліна Кондур (Фонд Чіріклі).

Депутатка Полтавської міської ради Вікторія Лоза про медицину, дружню до всіх!

Ольга Полякова, голова громадського руху #Gender_Stream закцентувала увагу присутніх на множинну дискримінацію ЛГБТ-спільноти.

Докторка соціологічних наук, радниця голови ОДА з гендерних питань Олена Стрільник акцентувала увагу на важливості створення сервісної служби, перепони щодо написання комплексної програми.

Представники та представниці громадських організацій та громадські активісти, що захищають права осіб з інвалідністю:

  • Регіональна представниця ВГО НАІУ в Полтавській обл. Ірина Твердохліб (приклади позитивних змін у забезпеченні прав та можливостей жінок та дівчат з інвалідністю).
  • Голова Полтавської обласної організації УТОГ Леонід Усенко – про позитивні зміни у наданні медичних послуг для осіб з порушенням слуху, про дискримінацію по працевлаштуванню).
  • Ганна Дарій (ГО Полтава Даун синдром) про психологічне здоров’я батьків дітей з інвалідністю, відсутність фінансування на 2021 міської програми по наданню кваліфікованої психологічної допомоги, про бар’єри в зайнятті спортом.
  • Голова ГО “Вулик” Наталія Діда про напрямки роботи організації, члени якої є вимушені переселенці окупованих Луганської та Донецької області, про стан здоров’я, про проблеми особистого житла, працевлаштування.
  • Голова правління обласної організації УТОС Марина Бабец про бар’єри грошової компенсації за проїзд в міжміському транспорті для осіб з інвалідністю з порушенням зору, про етику спілкування працівників торгівельної сфери.
  • Громадська активістка Єлизавета Отливанна про проблеми жінки з інвалідністю, яка мешкає в сільській місцевості (особистий приклад).
  • Заступниця голови Кременчуцького міського товариства людей з інвалідністю Ольга Лобановська про проблеми стоматологічного обслуговування людей з інвалідністю з тяжкими порушеннями. Про перепони зі сторони МСЕК щодо питань заповнення ІПР, дозволу по наданню необхідних ТЗР, зрозумілих роз’яснень спеціалістів управління соцзахисту м. Кремегчук по таблиці сумісності ТЗР.
  • Голова Карлівської міської ГО ВОІУ СОІУ Ніна Кураксіна про відсутність забезпечення осіб з інвалідністю медичними засобами гігієни.
  • Голова комітету з соціальних питань м. Горішні Плавні Микола Федоренко про незалучення громадських активістів осіб з інвалідністю до можливості рівноправної участі у процесах прийняття рішень на рівні місцевого самоврядування.

Про відсутність забезпечення доступних стоматологічних послуг для дітей та молоді з ментальними порушеннями, про проблеми забезпечення засобами гігієни, про проблеми працевлаштування осіб з інвалідністю та недоступності самого приміщення центра зайнятості.

За результатами обговорення буде виокремлено найактуальніше питання, яке буде направлено до секретаріату НАІУ з метою винесення теми для проведення всеукраїнської адвокаційної кампанії щодо можливості реалізації прав жінок з інвалідністю.

Щира подяка за всебічну допомогу керівництву Полтавської ОДА та обласної ради. Депутатам, які приєдналися в режимі офлайн та онлайн. Департаментам, управлінням області та міста Полтави. Інституту розвитку міста (Полтава). Обласному центру зайнятості, директорам інтернатних закладів області, громадським організаціям та активістам, що захищають права осіб з інвалідністю.

Особлива подяка Департаменту соціального захисту населення за допомогу в бездоганній організації!

Ірина Твердохліб

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар