Круглий стіл “Доступ до соціально-медичних послуг жінок з інвалідністю і маломобільних груп населення у Черкаській області

8 Червня 2021
Друкувати цю новину

За ініціативи ГО “Черкаське обласне громадське об’єднання “Життя без бар’єрів” (член НАІУ) 02 червня 2021 було проведено круглий стіл в офлайн та онлайн режимах на тему: «Доступ до соціально-медичних послуг жінок з інвалідністю і маломобільних груп населення у Черкаській області».

Захід відбувся в рамках проєкту “Різноманіття. Рівність. Єдність”, який реалізовує ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за підтримки Українського жіночого Фонду та фінансування Уряду Канади.

На заході були присутні: заступниця голови Черкаської обласної державної адміністрації Кошова Лариса, представники Департаменту соціального захисту населення ЧОДА і Управління охорони здоров’я ЧОДА, КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи» ЧОР, Черкаського відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

А також представники громадських та благодійних організацій людей з інвалідністю, а саме: УТОС, УТОГ, БО «Позитивні жінки», ГО «Канівська організація осіб з інвалідністю «Відродження», координаторка Центру гендерної освіти ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, ГО «Сонячні діти Черкащини», БО «Тріада», відділення ВБО «Турбота про літніх в Україні» в м. Черкаси, БО «Благодійний Фонд «Родина ЛГ».

Під час круглого столу обговорили наступні питання :

– озвучили проблеми жінок інфікованих ВІЧ, ЛГБТ-спільноти, ВПО, сільських мешканок з інвалідністю, членів організацій УТОС і УТОГ, матерів дітей з інвалідністю;

– навели приклади позитивних змін  за останні три роки у забезпеченні  прав жінок з інвалідністю;

– виявили й наголосили на існуванні бар’єрів, які заважають реалізації прав жінок з інвалідністю.

– підкреслили питання щодо найважливіших проблем і що потрібно змінювати в першу  чергу.

– з’ясували як забезпечується участь жінок з інвалідністю у процесах прийняття рішень, які їх стосуються.

– домовилися про періодичність зустрічей в такому ж форматі і подальшу дієву співпрацю у напрямку  дотримання прав жінок з інвалідністю і гендерної рівності.

Джерело

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар