Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення осіб з інвалідністю”

17 Червня 2015
Друкувати цю новину

Законопроєктом № 2581 пропонується розширити коло осіб, до яких не застосовується обмеження виплати пенсії в період роботи, передбачене з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, також особам з числа осіб з інвалідністю ІІІ групи.

143910

Під час засідання Комітету зазначалося, що відповідно до Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” №213-VIII з 1 квітня 2015 року пенсіонерам у період роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії відповідно до законів “Про державну службу”, “Про статус народного депутата України”, “Про прокуратуру”, “Про судоустрій і статус суддів” пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, не виплачуються.

У період роботи на інших посадах/роботах пенсії, розмір яких перевищує 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Зазначені обмеження не поширюються на працюючих пенсіонерів з числа осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих військовослужбовців.

Інформаційному управлінню в секретаріаті Комітету повідомили, що на думку членів Комітету, прийняття запропонованих змін спрямовано на підвищення рівня матеріального забезпечення і соціального захисту працюючих осіб з інвалідністю III групи, сприятиме працевлаштуванню та самореалізації осіб з інвалідністю.

Водночас народні депутати зауважили, що реалізація запропонованих змін потребуватиме додаткових видатків Пенсійного фонду України, які у бюджеті фонду на 2015 рік не передбачені. Відповідно до розрахунків Пенсійного фонду, наданих авторами законодавчої ініціативи, чисельність працюючих осіб з інвалідністю ІІІ групи, розмір пенсій яких перевищує 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1423,50 грн.), становить 72 651 осіб. Орієнтовна середньомісячна сума видатків з Пенсійного фонду на відновлення виплати пенсій даній категорії осіб становитиме 27,60 млн. грн., які потрібно передбачити в бюджеті Пенсійного фонду на 2015 рік.

Члени Комітету також зазначили, що в порушення вимог частини першої статті 27 Бюджетного кодексу до законопроєкту не подано пропозицій щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень для досягнення збалансованості бюджету.

Верховна Рада України

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар