Ключові проблеми та шляхи вирішення: у Світловодську відбулось обговорення зайнятості громадян з інвалідністю

Ключові проблеми та шляхи вирішення: у Світловодську відбулось обговорення зайнятості громадян з інвалідністю
11 Грудня 2019
Друкувати цю новину

Ключові проблеми та шляхи вирішення: у Світловодську відбулось обговорення зайнятості громадян з інвалідністю

Під час ділової зустрічі, що відбулась у Світловодській міськрайонній філії обласного центру зайнятості, обговорили питання зайнятості громадян з інвалідністю.

Зустріч відбулася за участі представників управління соціального захисту населення, райдержадміністрації та міської ради, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Світловодського управління державної казначейської служби України, Відділу освіти, молоді та спорту Світловодської районної держадміністрації, Управління освіти виконавчого комітету Світловодської міської ради.

Розпочала зустріч начальник відділу взаємодії з роботодавцями міськрайонної філії обласного центру зайнятості Наталія Сідненко, яка наголосила, що людина без роботи – обділена долею, а особа з інвалідністю, яка не має роботи, – обділена двічі. «Для багатьох робота – це той фактор, що повертає людей до життя, робить соціально активними, рятує від депресії, дарує радість спілкування», – зазначила Н. Сідненко.

Представниця служби зайнятості також відмітила, що громадяни з інвалідністю належать до уразливих верств населення, вони потребують соціального захисту, оскільки в сучасних економічних умовах їм важко конкурувати на ринку праці. Тому, щоб соціальні послуги служби зайнятості були ефективними, а працевлаштування – раціональним, служба зайнятості вирішує питання зайнятості таких громадян, насамперед, шляхом індивідуального підходу і в такий спосіб сприяє їхньому поверненню до активної трудової діяльності.

«Правові засади працевлаштування закріплені у низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для осіб з інвалідністю з урахуванням рекомендацій індивідуальних програм реабілітації. Наше завдання – докласти максимум зусиль, аби ці люди стали повноправним членом суспільства, у т.ч. мали можливість знайти роботу та успішно працювати», – продовжуючи зауважила Н. Сідненко.

Під час зустрічі також обговорювалися нагальні питання, що потребують спільного вирішення, у т. ч. підвищення якості робочих місць для громадян з інвалідністю та створення для них гідних умов і оплати праці, подолання упередженого ставлення роботодавців до використання праці громадян цієї категорії, дискримінації в оплаті їхньої праці та ін.

У результаті засідання були визначені шляхи співпраці щодо подальшої взаємодії у вирішенні питання забезпечення роботою громадян з інвалідністю, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

Н. Сідненко, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Світловодської міськрайонної філії обласного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

  Категорія: