Кіровоградці про поїздку до Грузії автостопом: «Ми довели, що здоровіше всіх здорових»

Кіровоградці про поїздку до Грузії автостопом: «Ми довели, що здоровіше всіх здорових»
23 Жовтня 2015
Друкувати цю новину

Сергій Філіппов та Наталія Севастьянова 10 жовтня повернулись із подорожі до Грузії. Мандрівники, незважаючи на вади здоров’я (Наталя має тотальну сліпоту), 12 днів пробули у Грузії, а добиралися до неї автостопом.

«Коли мій син, який вчиться на факультеті туризму, дізнався, що я їду до Грузії, сказав: «Мам, як це? Ти швидше за мене?» Ми довели, що здоровіше здорових, живіше живих. Моєму діабету усі мають позаздрити, бо він поїхав зі мною і йшов в одну ногу. Він побачив Грузію, а багато хто просто залишився тут, вдома», – підсумовує подорож Наталія під час зустрічі з кіровоградцями у бібліотеці ім. Д. Чижевського.

Сергій згадує, Наталія впевнено в один день заявила, що поїде з ним. Мовляв, ускладнить завдання. Однак усе вийшло навпаки:

«Для мене було несподіванкою її рішення. Я збирався їхати автостопом до Грузії, але не було якоїсь родзинки. Я сумнівався у рішенні Наталії, однак потім, вже в поїздці, відчув, що вона взагалі не була для мене в подорожі якимось тягарем. Моїм досягненням в автостопі стало те, що я навчився співпрацювати».

Сергій і Наталія виїхали 15 вересня. Тиждень їхали до Грузії. Говорять, спочатку планували через Крим, однак потім вирішили не ризикувати: рушили через Бєлгород, Воронезьку та Ростовську області, Ставропольський край. Автостоп найлегше давався саме в Грузії, на території РФ стопити не давав короткий світловий день, а вже Україні, повертаючись назад з Харкова до Кіровограда, вирішили поїхати потягом – автостоп тут важкий, до того ж погода значно погіршилась.

«У Грузії кожен третій зупиняється. Навіть якщо не просиш, вони гальмують і цікавляться чи не потрібна нам допомога. У Грузії не працюють правила автостопу, їх дотримуватись не обов’язково», – розповідає Наталія.

Грузія кіровоградців приємно вразила: їх тепло зустрічали, за них переживали тоді, коли приїжджали із запізненням, їм навіть готували борщ і подавали сало. Разом з тим їм вдалось скуштувати усі грузинські страви, подивитись як ростуть мандарини, ківі, як готують справжнє грузинське вино, зустрітись із українцями і порівняти життя в Грузії та Україні.

Про те, що вразило і що здивувало Сергія та Наталію, куди поїдуть мандрівники далі, слухайте у подкасті.

Сергій Філіппов і Наталія Севастьянова щиро дякують усім, хто підтримав їх у цій поїздці, зокрема і голові ГО «Рідний Кіровоград» Андрію Табалову за значну фінансову підтримку.

Світлана Дубина
Фото автора та з архіву мандрівників

Гречка – Новини Кіровоград

  Категорія: