Кіровоградщина займає 6 місце по Україні за кількістю дітей, охоплених інклюзивним навчанням

23 Травня 2018 Друкувати цю новину

Кіровоградщина займає 6 місце по Україні за кількістю дітей, охоплених інклюзивним навчаннямПро впровадження інклюзивної освіти в області під час наради в ОДА проінформував начальник управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА Володимир Таборанський.

Він наголосив, що створення умов для дітей з особливими освітніми потребами для управління освіти, науки, молоді та спорту є одним з пріоритетних завдань. Адже з-поміж загальної кількості дітей (більше 148 тисяч) 1785 дітей з інвалідністю, які потребують таких умов.

За його словами, нині інклюзивною освітою охоплено майже 600 дітей (110- у 2016 році, 248 – у 2017 році). Зросла і кількість закладів, що надають такі освітні послуги із 57 у 2016 році до 154 закладів у 2018 році, та кількість асистентів, які займаються адаптацією навчальних матеріалів (із 18 до 117 фахівців).

"Лідерами цього процесу є Гайворонський, міста Знам’янка і Світловодськ та Новоархангельський райони. Разом з тим, понад 300 дітей на сьогодні іще навчаються за індивідуальною формою, найбільше з них у Кропивницькому (42 дитини), Олександрії (20), Новоукраїнській ОТГ (20), Новомиргородському (23) та Знамянському районі (19)", - констатував посадовець. Володимир Таборанський звернувся до керівників територій активізувати роботу у даному напрямку, забезпечивши при цьому вирішення питань доступності, кадрового, матеріально-технічного забезпечення, придбання спеціальних автобусів.

"Маємо активно попрацювати над тим, щоб ці діти мали можливість навчатися з нового навчального року в загальноосвітніх школах, адже для цього є всі можливості", - підкреслив директор департаменту.

За його словами, нинішнього року на розвиток інклюзивної освіти область отримала від держави субвенцію у розмірі 18,2 мільйони гривень. Крім того, 2,3 млн. грн спрямовано на розвиток інформаційно-ресурсних центрів, мережа яких до кінця нинішнього року буде налічувати 20 закладів. Перший такий центр вже діє у Кропивницькому, з роботою якого минулого місяця ознайомилася дружина Президента України Марина Порошенко.

По завершенні розгляду питання, голова облдержадміністрації звернув увагу міської влади Кропивницького, керівників профільних департаментів на прохання, з яким до нього звернулися батьки дітей з особливими потребами стосовно облаштування в місті дитячого ігрового майданчика, пристосованого для їхніх діток. Очільник області доручив протягом тижня відпрацювати пропозиції щодо реалізації цього проєкту.

Кіровоградська ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.