Кабінет Міністрів ввів посаду Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю

23 Квітня 2013 Друкувати цю новину

З метою забезпечення здійснення Кабінетом Міністрів України повноважень щодо додержання прав і законних інтересів людей з обмеженими можливостями Уряд ввів в межах граничної чисельності працівників Секретаріату Кабінету Міністрів України посаду Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю.

Відповідну постанову №273 Уряд прийняв 17 квітня 2013 року.

Посаду Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю прирівняно за умовами оплати праці, матеріально-побутового та іншого забезпечення до посади заступника Міністра Кабінету Міністрів України та віднесено до першої категорії посад державних службовців.

Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю є уповноваженою Кабінетом Міністрів України посадовою особою, на яку покладається виконання завдань із забезпечення здійснення Кабінетом Міністрів України повноважень з питань забезпечення додержання прав і законних інтересів осіб з інвалідністю, виконання Україною міжнародних зобов’язань у цій сфері. Він підпорядковується Кабінетові Міністрів України, призначається на посаду та звільняється з неї Кабінетом Міністрів України за поданнямПрем’єр-міністра України.

Відповідно до Положення про Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю ним може бути громадянин України, який має вищу освіту та досвід роботи у відповідній сфері.

Основними завданнями Урядового уповноваженого є підготовка пропозицій щодо забезпечення додержання прав і законних інтересів осіб з інвалідністю; вжиття у межах своїх повноважень заходів до усунення порушень прав і законних інтересів осіб з інвалідністю та запобігання їх повторному вчиненню; сприяння виконанню Україною міжнародних зобов’язань щодо додержання в Україні прав і законних інтересів осіб з інвалідністю, а також забезпечення інформування громадськості про права осіб з інвалідністю.

Окрім іншого,  Урядовий уповноважений має право брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях Кабінету Міністрів України під час розгляду питань, що належать до його компетенції.

Урядовий портал 

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.