Інваліди обділені правом волевиявлення

Інваліди обділені правом волевиявлення
27 Жовтня 2014
Друкувати цю новину

20141026181611Українці із фізичними проблемами, проблемами слуху та зору не мають належних умов для волевиявлення під час виборів. Про це сьогодні під час брифінгу в прес-центрі ЛОГО КВУ голова Львівського обласного відділення українського фонду реабілітації людей з обмеженими можливостями Ярослав Грибальський.

Я.Грибальський наголосив на тому, що цьогорічних політичних перегонах електорат з інвалідністю, на жаль, відійшов на дальній план і мало хто про нього подбав. Більше того, проблеми людей з фізичними вадами ніяк не вирішуються ні політиками, ні владою.

«Дільниці розташовані в таких приміщеннях громадського призначення, які вже давно мали би бути доступними людини з інвалідністюм самі по собі. Однак цього не було зроблено до того і на час виборів. Людина-інвалід залишається сам-на-сам зі своїм бажанням взяти безпосередню участь у виборах на дільницях, щоб не чекати, аби до неї хтось прийшов додому», – розповів він.

І навіть виявивши бажання з’явитись на виборчій дільниці, люди з фізичними вадами стикають з тим, що їх ніхто там не чекає, зазначає голова Львівського обласного відділення українського фонду реабілітації людей з обмеженими можливостями.

«Є колізія: коли хтось із осіб з інвалідністю потрапляє у список тих, хто голосує на дому і коли він захоче раз в житті вийти з дому, щоб проголосувати безпосередньо на дільниці, то в день виборів він опиняється в тій ситуація, коли його там не чекали, а пішли до нього додому. Такі колізії траплялися з моїми друзями», – сказав Ярослав Грибальський.

Обділеною категорією, як зазначив Я.Грибальський, залишились й люди з проблемами слуху та зору, адже попри те, що вони можуть піти і проголосувати, вони не мають можливості ознайомитися з кандидатами-мажоритарниками та з партіями.

Так, голова Львівської обласної організації УТОС Любов Кукурудза повідомила, що під час передвиборчої агітації інформація про кандидатів-мажоритарників та партії для людей з проблемами зору є недоступною.

«Якщо ми і маємо змогу чути інформацію по телебаченню, до прикладу, то дізнатися повну картину у нас не має можливості, бо на телебаченні мають змогу піаритись лише ті, хто мають гроші. У людей, які мають проблеми зі слухом, ситуація ще гірша, вони взагалі не мають можливості ознайомитися такою інформацією», – розповіла Л.Кукурудза.

Вона також розповіла, що вона неодноразово зверталася до представників політичних сил з даною проблематикою, однак результатів це не дало.

«Я зверталась до двох політичних сил, щоб вони в ауді-форматі записали програму своїх партій. Одні зразу відповіли, що це не можливо. Інші запитали скільки незрячих є у Львові, коли почули цифру 2,5 тис, а в Україні – близько 50 тис, мали нам передзвонити наступного дня, але на цьому все і скінчилось. Політичні сили не зважають на проблеми людей з вадами зору», – розповіла Любов Кукурудза.

Львівський портал

  Категорія: