Інвалідність не обмежує, обмежує дискримінація

Інвалідність не обмежує, обмежує дискримінація
23 Жовтня 2017
Друкувати цю новину

Інвалідність не обмежує, обмежує дискримінація

19-20 жовтня 2017 року у Львівському апеляційному господарському суді відбулося чергове виїзне засідання робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а також семінар для суддів та працівників судів м.Львова та Львівської області.

У роботі виїзного засідання взяли участь представники Ради суддів України, територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області, судових установ міст Львова та Києва, Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Правозахисна спілка інвалідів”, Національної асамблеї людей з інвалідністю, ГО “Інститут судового менеджменту”, Ресурсного центру “Безбар’єрна Україна” та інших громадських організацій.

Інвалідність не обмежує, обмежує дискримінація

Під час засідання відбувся обмін досвідом між судами міста Києва та міста Львова щодо доступності судових установ.

Також учасники робочої групи обговорили та внесли пропозиції щодо доступності до правосуддя, як пілотного проєкту “Навігація судів” судових установ на прикладі Київського апеляційного адміністративного суду, Вищої ради правосуддя, Шевченківського районного суду міста Києва.

Представники суду, які працюють безпосередньо з відвідувачами, мають бути максимально обізнаними у правильному спілкуванні з людьми з інвалідністю. Саме з цією метою, 20 жовтня, було проведено семінар: “Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку”.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися Олександр Вознюк – голова Всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю “Правозахисна спілка людей з інвалідністю”, Борис Плотніцький – голова Львівського апеляційного господарського суду, Богдан Моніч – заступник голови Ради суддів України, Петро Каблак – голова Апеляційного суду Львівської області, Наталія Чумак – голова правління громадської організації “Інститут судового менеджменту” та Олег Полозюк – Національна асамблея людей з інвалідністю України.

Інвалідність не обмежує, обмежує дискримінація

Виступаючи перед слухачами, заступник Голови Ради суддів України Богдан Моніч зазначив, що співпраця Ради суддів України з ВГОІ “Правозахисна спілка інвалідів” дала потужній поштовх для створення належних умов доступу до суду для людей з інвалідністю. “Впродовж двох років Рада суддів України прийняла цілий ряд рішень, якими підтримала ініціативи ВГОІ “Правозахисна спілка інвалідів” з тим, аби привернути увагу суддів, працівників апарату судів та територіальних управлінь до проблемних питань, з якими стикаються люди з інвалідністю, звертаючись до суду. Нам це вдалося. Принаймні, у більшості працівників судів з”явилося чітке розуміння особливостей спілкування з людьми з інвалідністю”, – сказав Богдан Моніч.

Інвалідність не обмежує, обмежує дискримінація

Відтак, під час семінару слухачі дізналися про основні теоретичні засади: що таке інклюзивність, хто належить до людей з інвалідністю, якими мають бути інклюзивний суд та доступність до суспільних благ, проаналізували міжнародний досвід.

Проведення семінарів з питань забезпечення безбар’єрного доступу до судових установ маломобільних груп населення, етики спілкування з людьми з інвалідністю, їх правового статусу тощо – є частиною реалізації Програми із забезпечення безбар’єрного доступу до правосуддя для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

За інформацією прес-служби суду

  Категорія: