ІНВАЛІДАМ ТА УЧАСНИКАМ ВОВ ХАРКІВЩИНИ ЗРОБЛЯТЬ ОПЕРАЦІЇ ТА ПОДАРУЮТЬ СЛУХОВІ АПАРАТИ

26 Лютого 2013 Друкувати цю новину

ІНВАЛІДАМ ТА УЧАСНИКАМ ВОВ ХАРКІВЩИНИ ЗРОБЛЯТЬ ОПЕРАЦІЇ ТА ПОДАРУЮТЬ СЛУХОВІ АПАРАТИКожний мешканець області, що має направлення обласного спеціаліста, може отримати безкоштовне лікування у різних установах Національної академії медичних наук України.

Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації Олександр Галацан.

– Восени 2011 року саме на Харківщині вперше в Україні було запроваджено укладання договорів соціального партнерства з клініками науково-дослідних інститутів, які підпорядковані Національній академії медичних наук України, – сказав Олександр Галацан.

– Першим був договір з Інститутом загальної та невідкладної хірургії Академії наук, де почали робити операції при вроджених вадах серця новонародженим дітям або дітям раннього віку. Потім було укладено договір з Інститутом медичної радіології на лікування та діагностику пацієнтів з онкологічними захворюваннями на сучасному прискорювачі. Зараз таких договорів підписано вже 14, і цей досвід було підтримано і впроваджено на території всієї держави.

За словами Олександра Галацана, щоб дістати направлення на таке лікування, треба отримати довідку обласного спеціаліста. Далі ж за умови наявності вільних місць, людину кладуть на лікування до профільної медичної установи.

Доброю новиною також стала обіцянка керівництва області до 9 травня 2013 року забезпечити всіх осіб з інвалідністю і учасників Великої Вітчизняної війни слуховими апаратами і направити на лікування катаракти.

– З часів Радянського Союзу по всій Україні забули про матеріальну неспроможність наших пенсіонерів забезпечити собі вкрай необхідні методи лікування: операції з приводу катаракти, забезпечення слуховими апаратами, зубопротезування, – сказав заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма. – Сьогодні найуразливіші верстви населення, до яких належать літні люди, інваліди і учасники Великої Вітчизняної війни, діти війни відповідно до програм, які є в Харківській області, проходять безоплатне лікування. Таким чином, ми плануємо до 9 травня всіх осіб з інвалідністю і учасників Великої Вітчизняної війни стовідсотково забезпечити слуховими апаратами, а також всім їм безоплатно провести операції з приводу катаракти.

Ірина Гудзь, матеріал з газети "Слобідський край" №24 від 23.02.2013

Слобідський край

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.