Інвалідам пообіцяли доступність…із наступного року

6 Грудня 2013 Друкувати цю новину

Інвалідам пообіцяли доступність...із наступного року

Полтавщина. 3-го грудня у Новосанжарському управлінні праці та соцзахисту населення відбулося засідання круглого столу. Його учасники близько двох годин говорили про сімейну медицину, збільшення пенсій та доступність.

Відкриваючи засідання круглого столу, начальник управління Наталія Гомля пояснила, що цього дня разом зібрали представників громадських організацій, різних державних та медичних установ, щоб обговорити важливі проблему в житті осіб з інвалідністю.

Найбільше говорили про сімейну медицину. Головний лікар центру ПМСД Володимир Тур пояснив, що медицину розділили на два рівні: первинний та вторинний. На первинному пацієнт приходить до сімейного лікаря, той його обстежує і, в разі потреби, відправляє до вузькопрофільного спеціаліста — на вторинний рівень. От лише одна проблема: сімейних лікарів у районі катастрофічно не вистачає.

— Зараз є три. Одна захворіла, двоє працюють. А потрібно десь дев'ять, — сумно пояснив Володимир Тур.

Прийшов на нараду і заступник голови райдержадміністрації Володимир Борт. Але більше говорив не про проблеми осіб з інвалідністю, а про підготовку до зими, ремонти доріг та рух вантажівок Новими Санжарами. Щоправда, наприкінці промови таки пообіцяв, що наступного року у сільських радах забезпечать доступ до установ та організацій для осіб з інвалідністю-візочників.

У продовження наради лікар відділу реабілітації територіального центру Сергій Володін пояснив, як отримати направлення на масаж або лікування.

— Якщо це людина з інвалідністю, вона звертається до сімейного лікаря, той її оглядає і дає висновок, з яким вона йде до нас.

Наприкінці наради спеціаліст управління пенсійного фонду Ірина Рябенко розповіла про зростання пенсій для осіб з інвалідністю з 1-го грудня. У середньому вони збільшилися на 100-200 гривень.

Володимир ПАРШЕВЛЮК

«ЕХО з регіону»

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук