Інструменти Web 2.0 – на допомогу організаціям осіб з інвалідністю

by Olga Zhurbenko | 8 Жовтня 2013 09:33

Яким чином сучасний інтернет може допомогти громадським активістам представляти інтереси та захищати права людей з інвалідністю – на це питання шукали відповіді учасники навчально-інформаційного тренінгу «Просування діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю за допомогою інструментів Веб 2.0», який відбувся 28 – 29 вересня в курортному містечку Скадовськ, що у Херсонській області, в рамках реалізації Всеукраїнської програми НАІУ «Школа соціально-політичного лідерства для керівників та спеціалістів громадських організацій осіб з інвалідністю».

Інструменти Web 2.0 – на допомогу організаціям осіб з інвалідністю

Відповідно до Національного плану дій з реалізації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року Україна має привести національне законодавство у відповідність до Конвенції. Ця робота потребує проведення широкого обговорення з людьми, що мають інвалідність, задля визначення їх потреб та першочергових завдань, планування, надання та оцінки послуг які мають відношення до життя людей з інвалідністю. Якість цього обговорення в значній мірі залежить від готовності громадських організацій осіб з інвалідністю надавати уряду компетентну консультативну інформацію та забезпечити «відкрите обговорення».

Інструменти Web 2.0 – на допомогу організаціям осіб з інвалідністю

Місцеві організації осіб з інвалідністю беруть участь в обговоренні проєктів законів та нормативних актів уряду через діяльність у Національній асамблеї осіб з інвалідністю України. Проте ця робота недосконала через обмежену кількість активістів, які беруть участь в обговоренні та дефіциту знань у людей з інвалідністю щодо інформаційних технологій колективного обговорення.

Інструменти Web 2.0 – на допомогу організаціям осіб з інвалідністю

«Ініціатива на захист громадських прав осіб з інвалідністю» за підтримки НАІУ організувала та провела навчальний тренінг стосовно розширення можливостей людей з інвалідністю отримувати, поширювати та використовувати інформацію, як важливої умови для всебічного розвитку. Тренінг був спрямований на громадську освіту людей з інвалідністю використовувати соціальні мережі для обговорення та донесення до суспільства власних пропозицій під час вирішення питань, що стосуються їх потреб.

Інструменти Web 2.0 – на допомогу організаціям осіб з інвалідністю

У заході взяли участь 60 представників громадських організацій людей з інвалідністю – членів та партнерів НАІУ з усієї України – від Львову до Донецьку.

Інструменти Web 2.0 – на допомогу організаціям осіб з інвалідністю

Під час тренінгу учасники пройшли навчання та набули певного досвіду роботи з сучасним веб-простором та використання веб-інструментарію для забезпечення ефективного функціонування громадської організації. Програма тренінгу передбачала вивчення таких розділів як:

1) Основні складові, ознаки та сервіси Web 2.0;
2) Пошук інформації в мережі. Пошукові системи. Вікіпедія. Сервіси «Google»;
3) Зберігання та спільний доступ до редагування файлів;
4) Соціальні мережі. Специфіка, інструментарій, переваги та недоліки соціальних мереж «Facebook», «Twitter», «Google+» та «ВКонтакте»;
5) Блоги та їх різновиди. Вибір хостінгу для блогу;
6) Електронне урядування як елемент інформаційного суспільства. Нормативно-правові засади доступу громадян до інформації. Основні напрямки електронної взаємодії держави та суспільства. Електронні сайти уряду. Гарячі лінії. Онлайн-консультування.

Учасники, які пройшли навчання покращили свої можливості брати участь в процесах прийняття рішень стосовно урядових стратегій і програм, включаючи ті, що безпосередньо стосуються їх, зокрема дозволить краще реалізувати частину 3 статті 4 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю у частині проведення консультації із залученням людей з інвалідністю та принципу рівних можливостей.

Значний обсяг часу під час тренінгу було також присвячено знайомству з нової технологією «електронного врядування».

Автори тренінгу також планують розмістити презентаційні матеріали у публічному доступі в мережі Інтернет. Тож, навчання буде мати продовження в інших формах.

ВГОІ “Велід”[1]

Endnotes:
  1. ВГОІ “Велід”: http://dpo.ks.ua/?p=1598

Source URL: https://naiu.org.ua/instrumenti-web-2-0-na-dopomogu-organizatsiyam-invalidiv/