Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку

5 Лютого 2018 Друкувати цю новину

02 лютого 2018 року в Апеляційному суді Чернігівської області за сприяння Всеукраїнської громадської організації «Правозахисна спілка осіб з інвалідністю» спільно з громадською організацією «Інститут судового менеджменту» та ГС " Всеукраїнське громадське об`єднання "Національна Асамблея людей з інвалідністю України" відбувся семінар-тренінг на тему: «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку».

    

Участь у заході взяли представники суддівського корпусу, працівники апаратів місцевих судів Чернігівської області, представники правоохоронних та інших органів державної влади.

Першим з вітальним словом до аудиторії звернувся голова Апеляційного суду Чернігівської області Садіг Тагієв. Він підкреслив, що люди з інвалідністю є повноцінними членами суспільства і потребують комплексної уваги до своїх проблем. Безумовно, тематика адаптації осіб з інвалідністю виникає в різноманітних сферах, в тому числі і в питаннях доступу до правосуддя. Саме тому, за словами очільника апеляційного суду, судова система має забезпечувати доступність правосуддя для кожної особи. Це, зокрема, стосується й безперешкодного доступу до приміщень судів осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Професійні тренери – голова ГО «Інститут судового менеджменту» Наталія Чумак та юрист ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю» Олег Полозюк – ознайомили учасників заходу із загальними поняттями про інвалідність та інклюзивність, розповіли про правовий статус людини з інвалідністю та етику спілкування з такими категоріями осіб. У другому блоці семінару було обговорено питання побудови інклюзивного безбар’єрного суду.

Крім того, одразу після заходу відбулось засідання Робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Дана Робоча група була створена з метою захисту прав людей з інвалідністю в лютому 2017 року за ініціативою ВГОІ «Правозахисна спілка осіб з інвалідністю», до її складу увійшли Вища рада правосуддя, Рада суддів України, Державна судова адміністрація України, представники апеляційних судів міста Києва, Одеський апеляційний господарський суд, Львівський апеляційний господарський суд та ряд громадських організацій.

На порядку денному членами Робочої групи було розглянуто та обговорено ряд питань, зокрема про включення Апеляційного суду Чернігівської області до пілотного проекту «Навігація суду». Учасники Робочої групи під час голосування одностайно підтримали дану ідею.

У свою чергу, очільник суду Садіг Тагієв подякував членам засідання за висловлену довіру та підтримку та зазначив, що протягом найближчого часу буде реалізований увесь план заходів щодо забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення до приміщення апеляційного суду та їх комфортного перебування всередині будівлі.

      

Маємо надію, що результатом проведення подібних заходів має стати реальне підвищення рівня забезпечення безбар’єрного доступу до правосуддя для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.