Інклюзивний Луганський обласний фестиваль для дітей та юнацтва «ВОСТОК-СХІД-WEST»

30 Вересня 2019 Друкувати цю новину

Інклюзивний Луганський обласний фестиваль для дітей та юнацтва «ВОСТОК-СХІД-WEST»

20.09.19. в м. Новопсков відбувся Луганський обласний фестиваль для дітей та юнацтва ВОСТОК-СХІД-WEST, в якому взяли участь діти із Новопсковського, Біловодського, Білокуракінського, Новоайдарського районів Луганської області.

Метою заходу є соціокультурна адаптація дітей та молоді з інвалідністю, їх залучення до активного соціального життя, творчий та особистий розвиток, сприяння самостійності.

Учасників заходу привітали Лариса Байда – начальник відділу з міжнародних зв'язків Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, Скороход Олександр – заступник голови Новопсковської райдержадміністрації, Слюварів Віталій – начальник управління соціального захисту населення Новопськовського району, Заремба Тетяна – начальник управління УТСЗН Біловодського району.

Серед номерів юних та маленьких учасників – вірші, пісні, гуморески, танцювальні номери та презентація декоративно-прикладного мистецтва. Як виявилося, для багатьох дітей участь у обласному фестивалі – вперше, хвилююче, як для учасників, так і для їх батьків.

Всі артисти отримали дипломи та подарунки від управління молоді та спорту Луганської ОДА, Київського відділення Союз Самаритян України.

Для дітей з інвалідністю цих районів області участь у подібних заходах є дуже важливою, адже відділеність, неякісні дороги, роблять їх поїздки тривалими та дуже важкими. Батьки кажуть, що вимушені відмовлятися від поїздок на дитячі та молодіжні заходи. Враховуючи ці особливості, організаторами Фестивалю було прийнято рішення проведення фестивалю поближче до його учасників. Дуже важливою стала підтримка фестивалю громадами та адміністраціями смт. Новопсков, Біловодськ та Білокуракіно – для дітей та їх родин були виділені транспортні засоби, супровід, а також організовані подарунки та грамоти від самих районів.

Інклюзивний Луганський обласний фестиваль для дітей та юнацтва «ВОСТОК-СХІД-WEST»

Перед фестивалем відбулося спілкування із батьками. Для родин були проведені соціально-правові консультації, які стали початком щодо вирішення питань, які прозвучали від батьків. Серед основних проблем є забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, питання доступності шкіл, лікарень, велика потреба у профільних фахівцях – у дефектологах, логопедах, дитячих психологах, недостатність профільних медичних спеціалістів, доступність до безоплатної правової допомоги.

Соціально-правові консультації надані фахівцями проєкту, що реалізується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії. Адмініструє конкурси проєктів - ІСАР Єднання. Вже зараз ведеться робота по вирішенню питань, які пролунали від родин.

Організатори: управління молоді та спорту Луганської ОДА, Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмежeними фiзичними мoжливостями, ЛОМГО АМІ-Схід.

На місцевому рівні – Новопськовська, Біловодська, Білокуракінська громади та адміністрації.

Інформаційна підтримка – Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.