Інклюзивні послуги для всіх: посилення доступу до освіти та інших послуг для дітей з інвалідністю на сході України

by sancho | 5 Грудня 2019 14:01

Національна Асамблея людей з інвалідністю України та міжнародна неурядова організація «Save the Children» розпочали співпрацю в проєкті "Інклюзивні послуги для всіх: посилення доступу до освіти та інших послуг для дітей з інвалідністю на сході України" за підтримки RadioAid (Швеція).

Save The Children International (Сейв зе Чілдрен) – найбільша у світі незалежна міжнародна організація, яка займається проблемами дітей. Основні напрямки діяльності організації – це захист дітей від стихійних лих, забезпечення житлом та харчуванням, покращення охорони здоров’я та системи освіти, захист від насилля, а також інша діяльність, що стосується збереження та покращення життя дітей та захисту їх прав в більш ніж 120 країнах світу.

З 2014 року представництво організації Save the Children International реалізує гуманітарні програми в Україні з метою надання комплексної підтримки дітям, молоді та населенню, яке постраждало в наслідок конфлікту на сході країни.

Наш спільний проєкт буде тривати до квітня 2021 року та буде спрямований на те, щоб діти з інвалідністю в Сєверодонецьку та Краматорську мали можливість навчатися в інклюзивних навчальних закладах.

Незважаючи на наявність законодавчо-нормативної бази, існуючих програм щодо захисту дітей, які постраждали внаслідок бойових дій та збройних конфліктів, проблеми дітей з інвалідністю (доступ до медичних та освітніх послуг, соціальної допомоги тощо) не інтегровано до програм/стратегій розвитку об’єднаних територіальних громад. Через конфлікт в м. Краматорськ та м. Сєверодонецьк стали центрами Донецької та Луганської областей, тому велика кількість людей з інвалідністю, в тому числі сімей, які виховують дітей з інвалідністю, знаходиться в даних містах. Недостатня доступність закладів охорони здоров’я, освіти, культури та спорту; недостатня кількість або відсутність транспорту з низькою підлогою; брак інформації, в т.ч. у різних видів передачі інформації - позбавляє багатьох дітей з інвалідністю, молодь, реалізувати своє право на освіту, якісні медичні послуги, реабілітацію та відпочинок.

В рамках проєкту діяльність буде націлена на роботу з наступними проблемами:

Визнаючи безліч дискримінацій, з якими стикаються діти із інвалідністю на сході України, проєкт буде працювати на різних рівнях, щоб посилити процес включення дітей з інвалідністю до дитячих садків, шкіл, місцевих громад, суспільства. Цей проєкт буде спрямований на те, щоб хлопці та дівчата з інвалідністю в цільових місцях могли навчатися в інклюзивних шкільних умовах та мали рівні можливості для отримання знань.

Створення інклюзивних середовищ в навчальних закладах дає можливість розвивати не лише дітей, але і їх батьків і вчителів.

Ціллю проєкту також є презентація переваг інклюзивної освіти для дітей без інвалідності, які навчаться:

Source URL: https://naiu.org.ua/inklyuzyvni-poslugy-dlya-vsih-posylennya-dostupu-do-osvity-ta-inshyh-poslug-dlya-ditej-z-invalidnistyu-na-shodi-ukrayiny-2/