Інклюзія в українській освіті: добірка матеріалів

17 Лютого 2021
Друкувати цю новину

Добірка вебінарів, курсів та конференцій про інклюзивне навчання від «Всеосвіти».

Онлайн-марафон для педагогічних працівників

У 2017 році був прийнятий новий Закон «Про освіту», і з того моменту діти з особливими освітніми потребами отримали право вчитися в будь-якій, навіть не спеціалізованій, школі. За три з половиною роки десятки тисяч дітей з ООП стали учнями загальноосвітніх шкіл, тисячі педагогів пройшли навчання та перепідготовку, сотні шкіл оновили матеріально-технічне забезпечення. Та залишилося і багато нерозв’язаних питань.

У фахових педагогічних колах інклюзію обговорюють часто. Наголошують на необхідності матеріального забезпечення школи, на побудові оптимальної команди супроводу, на професійній розробці ІПР та на інших речах, що так важливі для організації якісного інклюзивного навчання.

На наш погляд, неостаннім є ще один бік інклюзивного навчання – соціальний. Значний вплив має не тільки матеріальна база, але й інтеграція дитини в колектив, спілкування та підтримка.

Саме про ці аспекти ми говоритимемо на онлайн-марафоні «Толерантна освіта – запорука здорового суспільства». Олеся Яскевич, засновниця ГО «Бачити серцем» розкаже про основні принципи взаємодії з людьми з комплексними порушеннями розвитку та про можливості комунікації з ними. Анна Покровська, психологиня ГО «Безпечний світ», розкаже про емпатію та основні складові її формування у здобувачів освіти.

https://vseosvita.ua/marathon/tolerantna-osvita-zaporuka-zdorovoho-suspilstva-3.html

Журналістка: Колодяжна Діана

Джерело https://vseosvita.ua/news/inkliuziia-v-ukrainskii-osviti-dobirka-materialiv-36672.html?fbclid=IwAR3_WxBfc6tI01MoPIDxmP-Ma666zNJ9d0Gp1SVwMUHBchkH6Dl20UdmVGo

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар