IFES представляє «Гендерний аналіз кампаній із просвіти виборців»

IFES представляє «Гендерний аналіз кампаній із просвіти виборців»
27 Серпня 2020
Друкувати цю новину

IFES у партнерстві з дослідницькою агенцією Info Sapiens провели дослідження просвітницьких заходів перед президентськими та парламентськими виборами 2019 року з особливим акцентом на гендер та інклюзивність. На основі дослідження IFES опублікувала «Гендерний аналіз кампаній із просвіти виборців: висновки та рекомендації».

Дослідження має на меті проаналізувати стан просвіти виборців в Україні, узагальнити успішні практики та недоліки в цій сфері та надати рекомендації для розробки та впровадження гендерночутливих кампаній із електоральної грамотності для різних цільових аудиторій.

Дослідницька агенцією Info Sapiens провела фокус-групи з різними цільовими групами: молодими виборцями, людьми старшого віку, внутрішньо переміщеними особами (ВПО), виборцями з тимчасово окупованих територій, ветеранами збройного конфлікту на сході України, людьми з інвалідністю та представниками етнічних груп.

Дослідження пропонує меседжі та візуалізацію ключових повідомлень, які зацікавлені сторони можуть використовувати для розробки та впровадження кампаній із просвіти виборців. Основний акцент у дослідженні зроблений на аналізі сприйняття стереотипів та ставлення до участі жінок та чоловіків у виборчому процесі, та у політиці загалом. Наприклад, особливо позитивні відгуки були отримані стосовно матеріалів, що об’єднують суспільство, у яких представлені виборці, які подають бюлетені разом або вірять у спільне краще майбутнє. Присутність жіночих персонажів у відеороликах отримала позитивну відповідь незалежно від того, як представлений жіночий персонаж: як мати, домогосподарка чи успішна бізнес-леді.

14 серпня IFES організувала онлайн-презентацію «Гендерний аналіз кампаній із просвіти виборців: висновки та рекомендації» за участі громадських організацій, експертів з гендеру та інших зацікавлених сторін. Зокрема, під час презентації було зазначено, що «розробляючи кампанії із просвіти виборців, варто розглянути підхід, що забезпечує нейтральну та збалансовану презентацію матеріалів, уникаючи гендерних стереотипів».

 

Діяльність IFES в Україні є можливою завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги (UK aid) від уряду Великої Британії. Зміст цього повідомлення не обов’язково відображає погляди USAID, а також урядів США, Канади чи Великої Британії.
З 1994 року IFES відіграє значну роль у просуванні проведення виборчої, адміністративної та правової реформ в Україні. Разом з Центральною виборчою комісією (ЦВК) і неурядовими партнерами, IFES сприяє діалогу щодо реформи виборчої системи, підвищує спроможність місцевих організацій громадянського суспільства, впроваджує найкращі практики у сфері підготовки членів виборчих комісій, а також сприяє реалізації в Україні критично важливих реформ політичного фінансування. Аналізи і коментарі, підготовлені IFES та партнерами з числа представників громадянського суспільства є джерелом інформації з виборчої тематики як для національних, так і для міжнародних зацікавлених сторін.

  Категорія: