І Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми надання вищої освіти особам з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору»

І Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми надання вищої освіти особам з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору»
17 Листопада 2014
Друкувати цю новину

4-6 листопада у Вінницькому інституті Університету «Україна» пройшла І Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми надання вищої освіти  особам з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору», у рамках якої відбулася низка наукових заходів.

DSC_0058

Так, з 3 по 7 листопада у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені К. Тімірязєва працювала виставка праць, присвячена 80-річчю доктора педагогічних наук, професора Вінницького інституту Університету «Україна», президента АМСКП Д.В. Чернілевського. На виставці було представлено підручники та посібники з грифом МОН, монографії, збірники наукових праць, підготовлені під керівництвом Д.В. Чернілевського.

4 листопада в приміщенні Вінницького краєзнавчого музею працював круглий стіл «Новітні педагогічні технології у світлі духовних цінностей європейської цивілізації». До роботи круглого столу долучилася педагогічна та наукова спільнота Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки: академіки, доктори і кандидати наук з Житомира, Харкова, Хмельницького, Києва та інших міст. Доповіді з питань інноватики у системі освіти та власне виховання представили д. пед. наук, професор Житомирського державного педагогічного університету імені Івана Франка Дубасенюк О.А.; завідувач відділу теорії та методології гуманітарної освіти Інституту вищої освіти АПН України, д. пед. наук, професор Онкович Г.В.; головний науковий співробітник Інституту вищої освіти АПН України, д. пед. н., професор Козлакова Г.О.; д. пед н., професор, провідний науковий співробітник лабораторії Всеукраїнського інформаційно-аналітичного центру ПТО Інституту професійно-технічної освіти  НАПН України Ягупов В.В., д. психол. н., професор Вінницького інституту післядипломної освіти вчителів Томчук М.І. та ін.

5–6 листопада в приміщенні Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва працювала І Міжнародна науково-практична конференція “Проблеми надання вищої освіти  особам з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору”.

Основним організатором конференції виступив Вінницький інститут Університету «Україна» за підтримки міжнародних партнерів: Вищої педагогічної школи (Польща), Академії туризму в Анталії (Туреччина), Університету «Гітелік» (Вірменія), кафедри економічної соціології Білоруського державного економічного університету (Білорусь); а також Інституту проблем виховання НАПН України, Вінницької міської громадської організації соціального розвитку і становлення окремих категорій молоді «Паросток», ГО «Відкриті серця», реабілітаційного центру «Обрій», ВМГО студентів-осіб з інвалідністю «Гаудеамус».

Мета конференції – інтеграція зусиль науковців, освітян, представників громадських організацій та усіх зацікавлених осіб щодо обговорення та розв’язання кола проблем, які виникають на шляху впровадження та розвитку в Україні інклюзивного освітнього середовища.

DSC_0070

У пленарному засіданні конференції взяли участь науковці, освітяни та громадські діячі, що опікуються питаннями неповносправності. Відкрила конференцію доповідь к. філ. наук, доцента, докторанта кафедри педагогіки Національного авіаційного інституту, директора інституту Давиденко Г.В. Давиденко Г.В. представила громадськості аналіз проблеми інклюзії та різних підходів до її розуміння у розрізі світової освітньої парадигми.

До участі в роботі конференції дистанційно долучилася кафедра корекційної педагогіки та інклюзивної освіти Кам’янець-Подільського  національного університету імені Івана Огієнка, зокрема через Skype завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор Миронова С.П. виокремила основні пріоритети дослідження у сфері імплементації основних принципів інклюзивного навчання в українському освітньому просторі.

Чимало питань викликала доповідь професора з Канзасу (США) Лаяла Кауффмана. Професор Л.Кауффман з вересня 2014 р. працює у Вінницькому інституті Університету «Україна» за програмою академічного обміну «Фулбрайт», зокрема викладає англійською мовою спецкурси у магістрів, веде заняття з англійської жестової мови для нечуючих та з розмовної англійської мови для усіх охочих. Л.Кауффман розповів про те, як на практиці в США втілюють принципи інклюзивного навчання.

Емоційною та інформативною була доповідь д. мед. наук, професора, фундатора школи функціональної реабілітації, експерта вищого рівня НАН України, академіка АТН України, члена-кореспондента Російської академії природознавства Макаца В.Г.

Детальніше про проблеми архітектурної доступності розповіла директор центру «Обрій», голова Ради асоціації захисту та допомоги людини з інвалідністюм «Відкриті серця» Демко С.В.

Доповідь доцента кафедри соціальної та фізичної реабілітації Вінницького інституту Університету «Україна», голови правління ГО «Паросток», кандидата педагогічних наук, заступника директора Вінницького центру соціальної реабілітації дітей-осіб з інвалідністю «Промінь» Саранчі І.Г. викликала сильний резонанс, адже Ірина Григорівна говорила про насущні проблеми осіб з інвалідністю і закликала присутню молодь не залишатися байдужою і змінювати світ навколо себе вже сьогодні.

Про роботу Вінницького інституту на ниві практичної імплементації інклюзії у вищій школі розповіла дефектолог інституту, перекладач-дактилолог Ляшкова Н.О.

Участь у роботі конференції взяли і студенти з особливими потребами, які навчаються у Вінницькому соціально-економічному інституті.

Після обідньої перерви конференція продовжила роботу у секційних засіданнях.

04.11.2014

6 листопада у рамках другого дня роботи конференції у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені К.Тімірязєва працював круглий стіл «Адвокатування  права на рівні можливості для дітей  та молоді з інвалідністю».

Організаторами круглого столу виступили ГО «Відкриті серця» та реабілітаційний центр «Обрій» за підтримки Вінницького інституту Університету «Україна».

До роботи круглого столу долучилися директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді Стоялова О.В., член Ради Асоціації, тренер програми «Рівний – рівному» Татусяк О.І., завідувач обласної психолого-медико-педагогічної консультації Каменщук Т.Д., журналісти та громадські діячі. У рамках роботи круглого столу працювала виставка літератури з питань інклюзивної освіти, а також спеціальної літератури для незрячих, а також було презентовано книгу шрифтом Брайля – дитячу казку «Лисичка та журавель», надруковану в рамках Всеукраїнської благодійної акції  Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України «Читати на рівних».

Усі матеріали виступів та обговорень учасників конференції будуть надруковані у міжнародному збірнику наукових праць «Проблеми вищої освіти осіб з інвалідністю».

Активна участь наших студентів спостерігалась під час тренінгу для фахівців з соціальної роботи – «Репродуктивні права людини з інвалідністю», який відбувся 6 листопада на базі Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації осіб з інвалідністю «Поділля». Метою цього заходу було сприяння збереженню репродуктивного здоров’я  жінок з інвалідністю шляхом реалізації інформаційно-просвітницької кампанії. Логічним підсумком стало усвідомлення кожним із учасників того, що надання якісної допомоги  даній категорії жінок та врахування їх прав згідно Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю буде суттєво сприяти їх соціальній інтеграції та формуванню, в межах нашої держави, суспільства рівних можливостей.

Не залишились поза нашою увагою і питання загальнодержавного рівня. Йдеться про ініційований громадськими активістами «Реанімаційний пакет реформ», спрямований на зменшення рівня корупції в Україні. Аби забезпечити максимальну поінформованість наших студентів, щодо основних положень вищезазначеного документа, 6 листопада ми долучились до експертного обговорення антикорупційних законів, організованого громадською організацією «Transparency International Ukraine». Презентовані фахівцями матеріали посилили переконання щодо необхідності прозорості, підзвітності та доброчесності публічної влади, такі заходи підвищують рівень професійних домагань наших студентів.

Університет “Україна”

  Категорія: