Громадська рада ДАБІ пропонує змінити низку ДБНів, щоб забезпечити доступність навколишнього простору для людей з інвалідністю

25 Червня 2015
Друкувати цю новину

Громадська рада Державної архітектурно-будівельної інспекції України за пропозицією Ярослава Грибальського – координатора Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України - 24 червня на своєму засіданні ухвалила рішення звернутися до Мінрегіону з проханням доопрацювати низку державних будівельних норм.

Громадська рада ДАБІМетою такого доопрацювання є забезпечення доступності будинків, споруд, вуличної мережі і транспорту для усіх людей без різниці їхніх фізичних можливостей.

Зокрема, на думку Громадської ради, варто вилучити з текстів ДБНів визначення «інвалід», замінивши його поняттям «особа з інвалідністю». Слід зобов’язати забудовників проєктувати споруди, які б враховували інтереси усіх груп громадян, в тому числі осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. Зазначити, що тротуари та доріжки з високим кутом похилу мають дублюватися похилими шляхами або пандусами, які могли б долати люди в колісних кріслах. Так само варто прибрати норму про 8-10 сантиметрову висоту тротуарів в місцях сполучення з проїжджою частиною. При цьому слід передбачити тактильні засоби орієнтації в просторі для незрячих людей. При влаштуванні сходів на тротуарах на штучних спорудах обов’язково передбачати пандуси або вертикальні ліфти.

Також Громадська рада ДАБІ запропонувала внести зміни до ДБНів, щоб передбачити вихід із тротуару на пішохідний перехід в один рівень з рівнем проїжджої частини, застосувавши тактильні та контрастні елементи. Також вхід в будь-яку будівлю має бути запроєктований під нуль, щоб не створювати перешкод людям з інвалідністю.

Такі зміни допоможуть привести нашу транспортну та житлову інфраструктуру до європейських стандартів, які передбачають функціонування універсального дизайну – облаштування навколишнього простору з максимальною зручністю для усіх категорій населення.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар