Громадські організації України взялися за підготовку тіньового звіту за жіночою Конвенцією ООН

31 Серпня 2020 Друкувати цю новину

Безпрецедентна кількість жіночих організацій, груп та експерток об'єдналася у всенаціональному проекті "Громадський моніторинг зобов'язань держави Україна щодо Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW)", підтриманому Структурою ООН Жінки в Україні.

До ініціативи вже долучилися жіночі та феміністичні організації, групи та ініціативи. Зокрема, понад 90 учасниць «Меморандуму 21 квітня», які висловили готовність поєднати свої зусилля і працю у підготовці неурядового 9-го періодичного звіту за жіночою Конвенцією.

ВГО « Національна Асамблея людей з інвалідністю» є підписантом  Меморандуму  і долучилась до підготовки звіту. Лариса Байда ( НАІУ)  буде координувати збір інформації  від організацій- членів та партнерів  НАІУ та її узагальнення щодо прав жінок з інвалідністю.

Звіт має узгодити різноманітні позиції і стати колективним голосом українських жінок. Він надасть змогу оцінити, в яких сферах прав жінок Україна сягнула успіхів, а у яких зазнавала невдачі.

Основні консультації проєкту пройдуть протягом вересня-жовтня 2020 року. Загалом заплановано біля 15 зустрічей за участі регіональних організацій, жінок з вразливих груп, що піддаються множинній дискримінації, правозахисниць та експерток.

Робота по проєкту триватиме з серпня по грудень 2020 року. Організація виконавець – Київський інститут гендерних досліджень. Проєкт виконується у співпраці з організаціями, що уклали «Меморандум 21 квітня» та погодились спільно готувати неурядовий 9-го періодичного звіту за жіночою Конвенцією.

 

Контактні особи:

Марфа Скорик, Моб./Viber/WhatsApp (+380 96) 011 0338, kgsi.org@gmail.com

Оксана Москаленко, моб./Viber/WhatsApp/ Telegram (+380 66) 444 0511, cedawinukraine@gmail.com

 

ДОВІДКОВО

Звіт щодо виконання Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) подається кожною країною-підписанткою щочотири роки. Україна подає звіти з 1990 року.

 

 

#ЖіночаКонвенціяООН

#CEDAW_Моніторинг

#CEDAW_MonitoringInUkraine

#АльтернативнаДоповідьCEDAW2020

#AlternativeReportCEDAW2020

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.