Громадські організації України взялися за підготовку тіньового звіту за жіночою Конвенцією ООН

Громадські організації України взялися за підготовку тіньового звіту за жіночою Конвенцією ООН
31 Серпня 2020
Друкувати цю новину

Безпрецедентна кількість жіночих організацій, груп та експерток об’єдналася у всенаціональному проекті “Громадський моніторинг зобов’язань держави Україна щодо Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW)”, підтриманому Структурою ООН Жінки в Україні.

До ініціативи вже долучилися жіночі та феміністичні організації, групи та ініціативи. Зокрема, понад 90 учасниць «Меморандуму 21 квітня», які висловили готовність поєднати свої зусилля і працю у підготовці неурядового 9-го періодичного звіту за жіночою Конвенцією.

ВГО « Національна Асамблея людей з інвалідністю» є підписантом  Меморандуму  і долучилась до підготовки звіту. Лариса Байда ( НАІУ)  буде координувати збір інформації  від організацій- членів та партнерів  НАІУ та її узагальнення щодо прав жінок з інвалідністю.

Звіт має узгодити різноманітні позиції і стати колективним голосом українських жінок. Він надасть змогу оцінити, в яких сферах прав жінок Україна сягнула успіхів, а у яких зазнавала невдачі.

Основні консультації проєкту пройдуть протягом вересня-жовтня 2020 року. Загалом заплановано біля 15 зустрічей за участі регіональних організацій, жінок з вразливих груп, що піддаються множинній дискримінації, правозахисниць та експерток.

Робота по проєкту триватиме з серпня по грудень 2020 року. Організація виконавець – Київський інститут гендерних досліджень. Проєкт виконується у співпраці з організаціями, що уклали «Меморандум 21 квітня» та погодились спільно готувати неурядовий 9-го періодичного звіту за жіночою Конвенцією.

 

Контактні особи:

Марфа Скорик, Моб./Viber/WhatsApp (+380 96) 011 0338, kgsi.org@gmail.com

Оксана Москаленко, моб./Viber/WhatsApp/ Telegram (+380 66) 444 0511, cedawinukraine@gmail.com

 

ДОВІДКОВО

Звіт щодо виконання Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) подається кожною країною-підписанткою щочотири роки. Україна подає звіти з 1990 року.

 

 

#ЖіночаКонвенціяООН

#CEDAW_Моніторинг

#CEDAW_MonitoringInUkraine

#АльтернативнаДоповідьCEDAW2020

#AlternativeReportCEDAW2020

  Категорія: