Гора Високий замок (або Замкова гора) – найвища точка у Львові. Піднявшись на висоту понад 400 метрів над рівнем моря, можна побачити весь Львів. Та нажаль подолати серпантинами і стежками 123 метри вгору щоб побачити Львів з Високого замку доступно далеко не усім. Це неможливе для маломобільних груп населення, особливо тим, хто пересувається в кріслі колісному і навіть зі сторонньою допомогою. Найбільше що можна побачити сидячи у візку – поміж зарослих чагарників і високих дерев з нижнього оглядового майданчику,який знаходиться на рівні телестудії на вул..Високий замок. Але щоб потрапити й до цього місця треба також прикласти чимало зусиль: відсутнє сполучення громадським транспортом, неможливо під’їхати легковим автомобілем, розбиті пішохідні доріжки і стежки.
Озвучена організацією людей з інвалідністю проблема була почута ТзОВ «Укрдизайнгруп». Колективом було розроблено концепт-пропозицію будівництва канатної дороги на Високий замок. Над розробкою котрого працювали десятки молодих фахівців.
З метою використання рекреаційних можливостей парку Високий замок громадська організація Львівське обласне відділення Українського фонду «Реабілітація інвалідів»* (* після перереєстрації в органах юстиції з грудня 2016р. змінена назва організації ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю») звернулася з ініціативою до міського голови Львова та депутатів Львівської міської ради щодо створення доступу особам з інвалідністю на рівні з іншими до Високого замку. При цьому було представлено концепт пропозицію та дорожню карту. (лист від 09.11.2016р. № 61-16, відповідь ЛМР лист 62-16 Високий замок).
Концепт пропозиція були представлені депутатам Львівської міської ради на черговій сесії. В результаті було прийнято ухвалу №1378 від 26.12.2016 «Про затвердження переліку об’єктів інвестування”. За відповідну ухвалу проголосували 56 депутатів. Згідно з ухвалою, мерія оголосить інвестиційний конкурс на будівництво канатної дороги на Високий Замок.
На даний час ГО Реабілітація осіб з інвалідністю звертається до бажаючих підтримати і долучитися до створення для людей з інвалідністю та мало мобільних груп населення на рівні з іншими рекреаційних можливостей шляхом будівництва канатної дороги на «Високий замок».
Для цього пропонуємо укласти договір про благодійну допомогу на реалізацію цього проєкту.
Реквізити ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю»
79032 м. Львів, вул. Дж.Вашингтона, 21а
Тел. (032) 241 8018
р/р 2600901884075
МФО 325365
ЗКПО 13810835
ЦФ ПАТ Кредобанк в м.Львові
Призначення платежу:
Благодійна допомога для створення ефективного доступу осіб з інвалідністю на рівні з іншими особами до рекреаційних можливостей парку «Високий замок» шляхом будівництва канатної дороги
У Львові колись вже була канатна дорога. Вона була змонтована у на Крайовій виставці 1894р. На верхній терасі Стрийського парку, в південній частині Загальної Крайової виставки була розташована станція підвісної канатної дороги (вокзал). Від неї на сталевих канатах рухались два візочки, кожний з яких був розрахований на 8 пасажирів (за іншими джерелами – на 6 місць).
Рух забезпечував газовий мотор, візочки з однаковим інтервалом долали відстань із швидкістю 1.3 м/сек. та поверталися на станцію.
Канатна дорога перетинала яр глибиною понад 30 м. над штучними руїнами середньовічного замку та спускалась на значно нижчий рівень, долаючи близько 200 м., що розділяли нафтовий та етнографічний відділи. Канатна дорога функціонувала від 2 липня до 15 жовтня 1894р.
Нині проєкт будівництва канатної дороги до Високого замку був ініційований зверненням громадської організації Львівське обласне відділення Українського фонду “Реабілітація інвалідів”. Він є цікавим із багатьох аспектів. Насамперед це стане цікавинкою для туристів, але важливо і те, що Львів повинен дбати і про маломобільні групи населення.
Варто додати, що проєкт також актуальний в зв’язку з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1073-р, п.7 Плану заходів з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях, наданих Комітетом ООН з прав осіб з інвалідністю, до першої доповіді України про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року:
Забезпечити ефективний доступ осіб з інвалідністю на рівні з іншими особами до об’єктів громадського і цивільного призначення, благоустрою, транспортної інфраструктури, дорожнього сервісу, транспорту та інформації, зв’язку
Візуалізацію ініціативи можна побачити тут: https://www.youtube.com/watch?v=miJ9A0d_8LY
Ярослав Грибальський