Фищук каже, що діяльність Буковинського міжрегіонального центру професійної реабілітації осіб з інвалідністю переклав “на інші плечі”

21 Листопада 2017 Друкувати цю новину

Фищук каже, що діяльність Буковинського міжрегіонального центру професійної реабілітації осіб з інвалідністю переклав "на інші плечі"ВІДПОВІДЬ ОДА: 

У зв’язку із тим, що з 1 січня 2018 року фінансування Буковинського міжрегіонального центру професійної реабілітації осіб з інвалідністю з державного бюджету припиняється (фінансування відбувалось за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю), а також у зв’язку із необхідністю звільнення орендованого приміщення, де розміщувалася установа (договір від 18.02.2013 №7/40 між ТОВ «Завод-Кварц» та Центром укладено лише до 28.02.2017) унеможливлює подальшу діяльність відповідного центру.

Далі цитуємо повідомлення прес-служби Чернівеької ОДА:

26.09.2017 р. Міністерство соціальної політики України поінформувало про неможливість подальшого фінансування даного закладу з державного бюджету. Це означає, що кошти на його утримання, а це при теперішній кількості працівників – приблизно 5,5 млн грн на рік, мають бути виключно з місцевих бюджетів. Фактично, відсутність такого фінансування унеможливлює подальше існування цього центру, незважаючи на пророблену за останній рік роботу щодо пошуку нового приміщення для Центру й оновлення матеріально-технічної бази. Підкреслимо, ніхто не може забезпечити функціонування центру не передбачивши й не забезпечивши кошти на заробітні плати працівникам та оренду необхідних приміщень.

Важливо розуміти, відповідно до статті 87 Бюджетного кодексу України видатки на забезпечення функціонування міжрегіональних центрів професійної реабілітації осіб з інвалідністю віднесені до видатків, що здійснюються з державного бюджету України.

Виходячи з вищенаведеного, обласною державною адміністрацією прийнято рішення про припинення діяльності Буковинського міжрегіонального центру професійної реабілітації осіб з інвалідністю шляхом ліквідації, що з юридичної точки зору й фінансових можливостей на даному етапі є єдиновірним рішенням. Водночас, беручи до уваги важливість питання щодо забезпечення належних умов для реалізації соціально-економічних, особистих прав і свобод осіб з інвалідністю підготовлено проєкт розпорядження обласної державної адміністрації про затвердження робочої групи із вивчення питання щодо створення в області Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.

Поряд з цим, на особливому контролі перебуває питання щодо пошуку та облаштування пристосованого приміщення для нового центру, яке відповідатиме безбар’єрній архітектурі та іншим санітарно-гігієнічним вимогам. Відтак, до Чернівецької міської ради направлено відповідного листа з проханням надати приміщення для розміщення центру. Позитивне рішення даного питання пришвидшить створення нової реабілітаційної установи для осіб з інвалідністю.

02 листопада голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук під час зустрічі з головами об’єднаних територіальних громад порушив цю тему зазначивши: «З 2018 року зупиняється фінансування Буковинського міжрегіонального центру професійної реабілітації осіб з інвалідністю з державного бюджету, від тепер це лягатиме на наші плечі. Сподіваюся кожен розуміє важливість установи для області, тому прошу спільними зусиллями забезпечити його фінансування». Відповідну пропозицію раніше направлено і головам райдержадміністрацій.

Водночас, враховуючи важливість зазначеного питання в області вжито ряд заходів щодо забезпечення належних умов для реалізації соціально-економічних, особистих прав і свобод осіб з інвалідністю.

Зокрема, підготовлено зміни до Обласної комплексної програми соціально підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» на 2016-2018 роки, якими передбачено компенсацію за проїзд особам з інвалідністю, які матимуть бажання отримати реабілітаційні послуги в державних реабілітаційних центрах комплексної реабілітації.

*****

Нагадаємо, 2 листопада у листі до нашої редакції Адміністрація Центру повідомила, що довгий час зверталась до керівництва Чернівецької обласної державної адміністрації, як засновника цієї установи, за допомогою вирішення проблеми. Крім того, робились запити на приміщення як і до Чернівецької міської ради, так і до Чернівецької обласної ради. Наразі отримали відповіді, що приміщення відповідного типу як в місті так і в області для нашого закладу немає.

Спочатку були чутки, що керівництво Чернівецької ОДА, як засновник Центру, має намір ліквідувати установу. Звісно ж, це найпростіше, але що буде з людьми з інвалідністю, які мають намір навчатися, з батьками, які мають надію, що їхні діти, маючи проблеми зі здоров’ям хоч десь зможуть здобути освіту?

Голова Чернівецької ОДА на звернення колективу щодо збереження нашої установи запевнив колектив, що ніякої ліквідації не буде і вони зроблять все, щоб наша установа працювала. Його перший заступник Павлюк М. теж впевнено говорив колективу, що установа не буде ліквідовуватись, що вони розуміють важливість такої установи та зроблять все, щоб Центр продовжив своє існування. Але, нажаль, сьогодні 01.11.2017 р. ми отримали розпорядження Чернівецької ОДА 31.10.2017 р. № 942-р про припинення діяльності Буковинського міжрегіонального центру професійної реабілітації осіб з інвалідністю шляхом ліквідації.

Основними причинами ліквідації установи є відсутність коштів та відповідного приміщення для діяльності Центру. Ми розуміємо, що країна переживає важкі часи, фінансову й економічну кризи, йде війна, але ж здоров’я і соціальний статус людей з особливими потребами повинен залишатися пріоритетним, оскільки сьогодні ми говоримо про інтеграцію України в Європу де поняття толерантності, демократії та піклування про людей, особливо з інвалідністю, є фундаментальними. Та й відповідно до Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування навпаки повинні вживати заходів щодо розширення мережі реабілітаційних установ, а не закривати їх.

"Складається враження, що ліквідація Центру це запланована акція та тільки не зрозуміло кому це вигідно", - йшлося у листі керівництва Центру.

vsemisto.info

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.