Футбол для неповносправних – більше, ніж ліки

Футбол для неповносправних – більше, ніж ліки
23 Вересня 2013
Друкувати цю новину

Спортивні заняття є невід’ємною частиною покращення фізичного розвитку людини, а для людей із вадами спорт є ще й свого роду ліками. Ці ліки лікують не лише скалічене тіло, але й душу. Івано-Франківський Карітас вже традиційно у вересні організовує для своїх підопічних футбольний матч на майданчику коледжу фізвиховання. Цього разу карітасівці змагалися з молодими людини з інвалідністюми з Галицького району.

Футбол для неповносправних – більше, ніж ліки

Для підопічних Карітасу спортивні змагання вже стали традицією і нормою. Щоб покращити свій фізичний розвиток, дітям з різноманітними вадами спорт просто необхідний. «У Карітасі люди з інвалідністю двічі на тиждень мають заняття у спортзалі, а в теплу пору року – на футбольному майданчику, – каже Наталія Сливка, координатор «Центру для дітей, підлітків та молодих дорослих з обмеженнями», який діє на базі БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ». — Діти надзвичайно люблять грати у футбол! Вони отримують масу позитивних емоцій і помітно оздоровлюються».

Це вже п’ятий відкритий футбольний матч, який проводить Карітас. Минулого року карітасівці змагалися з німецькою командою неповносправних із міста Аахен. Цьогоріч з франківчанами зіграла команда підопічних із центру «Довір’я» із Бурштина. «Це дуже помітно, що діти з Карітасу краще грають, – каже Наталія Кец, директор Галицького районного Центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з обмеженими можливостями «Довір’я» віком від 7 до 35 років. – Тренування відіграють велику роль. Наш центр дуже молодий, йому ще немає року. Тому ми дуже щасливі, що можемо співпрацювати з Карітасом і переймати досвід наших колег».

Центр «Довір’я» у Бурштині відкрився зусиллями батьків неповносправних діток, які спочатку об’єднались у громадську організацію і добивалися, щоб влада визнала проблему — що є неповсправні діти і їх потрібно адаптувати до суспільства, а суспільство – до цих дітей. «Ми дуже задоволені. Діти входять в суспільство, люди нас бачать і починають любити і сприймати такими, як ми є, – зауважує Наталя Кец, яка також виховує неповносправну дитину. – Ми дуже раді, що нас запрошують на такі матчи, бо ми можемо себе показати. І це дає результати! У нас дівчинка Анюта в 20 років почала розмовляти. Дитина вдома вимовляла лише кілька складів, а тепер почала розмовляти цілими реченнми. Треба обов’язково займатися з ними спортом, бо вдома люди з інвалідністю діти дуже мало рухаються, а батьки часто бояться гуляти з ними, щоб їх не ображали».

У рамках співпраці підопічні Карітасу разом з дітьми із Центру «Довір’я» мають спільні зустрічі, походи в кінотеатри, «Аквапарк», катаються на ковзанах на «Льодовій арені», а цього літа разом оздоровилися у літньому таборі у селі Заріччя.

Проєкт «Центр для дітей, підлітків та молодих дорослих з обмеженнями» працює за фінансової підтримки благодійної організації «Карітас Відень», Австрія. Футбольний матч відбувся в рамках благодійної програми «Майбутнє доброї справи — у твоїх руках».

paralleli.if.ua

 

  Категорія: