Фонд прав осіб з інвалідністю оголошує програму надання грантів на 2013 рік, яка поширюватиметься на Гаїті та Руанду

6 Грудня 2012 Друкувати цю новину

Фонд прав осіб з інвалідністюЗ нагоди міжнародного дня осіб з інвалідністю, який пройшов під гаслом «Подолати бар’єри та створити інклюзивне суспільство, доступне для всіх», Фонд прав осіб з інвалідністю (ФПІ) оголосив про включення до своєї програми надання грантів на 2013 рік ще двох країн – Гаїті та Руанду. Як зазначила виконавчий директор ФПІ Діана Самарасан, «включення Гаїті та Руанди до числа 24 країн, для яких ми вже відкрили процедуру надання грантів, є абсолютно правильним, оскільки ми сподіваємося, що шляхом надання грантів організаціям осіб з інвалідністю (ОІ) в цих країнах  ми допоможемо усунути бар’єри, які не дозволяють особам з інвалідністю на рівних умовах приймати участь у житті суспільства та розвитку».

Програма надання грантів ФПІ у 2013 році розпочинається з процедури подання листів про зацікавленість організаціями осіб з інвалідністю (ОІ) в Україні та Індії (лише в штатах Андхра-Прадеш, Чатисгар, Карнатака, Керала, Ориса, Таміл Наду та національному столичному окрузі Делі). Після подання листів про зацікавленість передбачається процедура надсилання запрошень подавати пропозиції для Індонезії, Гаїті та Лівану, яка має бути оголошена в лютому 2013 року.

Організації осіб з інвалідністю в Україні та в обраних штатах в Індії можуть подавати листи про зацікавленість у якості першого кроку, спрямованого на визначення відповідності їх проєктів критеріям прийнятності та пріоритетним напрямам фінансування ФПІ. ОІ можуть подавати заявки як а) індивідуальні організації або партнерства, для отримання Малих грантів, розрахованих на 12 місяців, та/або як б) коаліції, діяльність яких спрямовується ОІ і які діють на рівні штату, провінції, регіону або району, для отримання грантів, призначених для коаліцій середнього рівня (це новий потік фінансування) і розрахованих на 24 місяці, або ж як в) національні коаліції, діяльність яких спрямовується ОІ, для отримання грантів, розрахованих на 24 місяці.

Гранти, які надаються індивідуальним організаціям, виділяються в розмірі від 5 до 20 тисяч доларів США та призначаються для підтримки зусиль з підвищення компетенції в сфері реалізації Конвенції ООН з прав осіб з інвалідністю (КПІ) та посилення захисту та моніторингу прав відповідно до вимог КПІ. Гранти для коаліцій середнього рівня надаватимуться в розмірі від 30 до 40 тисяч доларів США на рік  (від 60 до 80 тисяч доларів США на період 24 місяці) та забезпечуватимуть підтримку прийняття конкретного законодавства або політики на виконання вимог КПІ на рівні штату, провінції, регіону або району, а також для забезпечення виконання урядом заходів бюджетної підтримки на цьому рівні з метою реалізації КПІ. Гранти для національних коаліцій, що діють під керівництвом ОІ, коливатимуться від 30 до 50 тисяч доларів США на рік (від 60 до 100 тисячі доларів США за період 24 місяців) та призначатимуться для підтримки правозахисної діяльності, спрямованої на ратифікацію КПІ або факультативного протоколу, прийняття конкретного національного законодавства на виконання вимог КПІ, або складання чи доопрацювання звітів громадського суспільства, що подаються в рамках механізмів ООН з моніторингу дотримання прав людини.

Ми пропонуємо зацікавленим організаціям ознайомитися з критеріями прийнятності та детальною інформацією щодо листів про зацікавленість, які розміщені на сайті Фонду за адресою http://disabilityrightsfund.org/uk/інструкції. Процедура подання листів про зацікавленість допомагає визначитися із відповідністю критеріям та пріоритетним напрямам ФПІ перш ніж кандидат витратить свій час та ресурси на складання розгорнутих пропозицій. У разі прийнятності кандидатам буде запропоновано подати розгорнуті пропозиції.

Всі запитання стосовно процедури подання листів про зацікавленість слід надсилати за адресою info@disabilityrightsfund.org. Кінцевий термін для отримання листів про зацікавленість – 14 січня 2013 року.

ФПІ – це організація, яка надає гранти і яка об'єднує донорів та представників всесвітньої громади осіб з інвалідністю, яка захищає права людей з інвалідністю. ФПІ, який офіційно розпочав свою діяльність в березні 2008 року, надає підтримку ОІ в країнах Африки, Азії, Латинської Америки та Карибського басейну, Середнього Сходу, острівних країнах тихоокеанського басейну, та Східної Європи /колишнього Радянського Союзу для забезпечення їх участі в ратифікації, впровадженні та моніторингу КПІ. ФПІ має споріднену організацію – Фонд захисту прав осіб з інвалідністю, яка надає підтримку у справі просування законодавчих змін в країнах, визначених ФПІ як цільові.

На цей час цими Фондами була виділена фінансова підтримка в обсязі 8.1 мільйонів доларів США різним організаціям в 21 країні (Бангладеш, Індія, Індонезія, Україна, Еквадор, Мексика, Нікарагуа, Перу, Ліван, Гана, Намібія, Уганда, Острови Кука, Федеральні штати Мікронезії, Фіджі, Кірібаті, Палау, Папуа – Нова Гвінея, Соломонові острови, Тувалу та Ваняту). Гранти коливалися від 5 до 100 тисяч доларів США та використовувалися для підвищення компетенції в галузі КПІ, захисту прав на місцевому рівні та просування КПІ на національному рівні, а також для її реалізації та моніторингу коаліціями, діяльність яких спрямовується ОІ.

До донорів ФПІ також належать Всесвітня Служба Євреїв Америки, Агенція міжнародного розвитку уряду Австралії (AusAID), Фонд Лейр, Інститут відкритого суспільства, Траст Зігріда Розінга та Департамент уряду Об'єднаного Королівства у справах міжнародного розвитку (DFID).

Контактна особа: Діана Самарасан, директор
Телефон: 617-261-4593
Електронна пошта: dsamarasan@disabilityrightsfund.org

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.