Фонд прав осіб з інвалідністю оголошує перше у 2012 році запрошення на подання пропозицій, адресоване Індії, Індонезії, Лівану, Мексиці та Україні

Фонд прав осіб з інвалідністю оголошує перше у 2012 році запрошення на подання пропозицій, адресоване Індії, Індонезії, Лівану, Мексиці та Україні
10 Лютого 2012
Друкувати цю новину

Фонд прав осіб з інвалідністюФонд прав осіб з інвалідністю (ФПІ) — спільна організація  з надання грантів, яка утворена між донорами та світовою спільнотою людей з інвалідністю і яка захищає права людини серед осіб з інвалідністю — сьогодні оголосила перший у 2012 році етап надання грантів під назвою “Реалізуємо наші права”. Гранти цього етапу призначені організаціям осіб з інвалідністю (ОІ) в Індії, Індонезії, Лівані, Мексиці та Україні.

Загальною метою цього Фонду (який офіційно розпочав свою діяльність в березні 2008 року) є забезпечення можливості ОІ країн, що розвиваються, країн Ближнього Сходу, а також Східної Європи /колишнього Радянського Союзу, приймати участь у ратифікації, впровадженні та моніторингу Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю (КПІ).

На першому етапі надання грантів у 2012 році заявки можуть подавати тільки організації – заявники з Індонезії, Лівану та Мексики. Організації-заявники з Індії та України матимуть можливість подати заявку тільки після отримання відповідних індивідуальних запрошень. Організації – заявники з відповідних країн, якщо вони виступають як індивідуальні організації або як партнерські товариства, можуть подавати заявки на отримання малих грантів на строк 12 місяців, а національні коаліції, які очолюються ОІ, можуть подавати заявку на гранти для національних коаліцій на строк 24 місяці. Гранти для індивідуальних організацій надаватимуться в розмірі від 5 до 20 тисяч доларів США та будуть спрямовані на підтримку зусиль з посилення компетентності в сфері КПІ та відповідної правозахисної діяльності та моніторингу, пов’язаних із КПІ. Гранти для національних коаліцій, які очолюються ОІ, надаватимуться в обсязі від 30 до 50 тисяч доларів США на рік (від 60 до 100 тисяч доларів США протягом 24 місяців) для підтримки діяльності у напрямку ратифікації КПІ, прийняття конкретних актів законодавства для забезпечення відповідності КПІ, або для складання альтернативних/паралельних звітів в рамках застосування наглядових механізмів ООН.

Ми запрошуємо зацікавленим організаціям ознайомитися з усіма критеріями прийнятності та особливостями подання заявок, які наведені на вебсайті Фонду за адресою  http://www.disabilityrightsfund.org/grant.html.  Питання щодо процесу подання пропозицій прохання надсилати на адресу info@disabilityrightsfund.org. Остання дата подання заявок – 15 березня 2012 року.

У 2011 році Фондом були надані 111 грантів організаціям у 18 країнах (Бангладеш, Острови Кука, Федеральні Штати Мікронезії, Фіджі, Гана, Індія, Індонезія, Кірибаті, Ліван, Мексика, Нікарагуа, Палау, Папуа Нова Гвінея, Перу, Соломонові острови, Уганда, Україна та Ваньяту) на суму 2 046 895 доларів США. Відповідні гранти коливалися в межах від 5 тисяч до 100 тисяч доларів США та використовувалися для підтримки розвитку компетентності в сфері КПІ, захисту прав на місцевому рівні та просування, провадження та моніторингу КПІ коаліціями, які очолюються ОІ, на національному рівні.

До донорів ФПІ також належать Світова служба євреїв Америки, Агенція міжнародного розвитку Уряду Австралії (AusAID), Фундація Лейр, Інститут відкритого суспільства, Траст Зігріда Розінга та Департамент міжнародного розвитку Великобританії (DFID).

Контактна особа: Діана Самарасан, директор Фонду
Телефон: +1-617-261-4593
Електронна пошта: dsamarasan@disabilityrightsfund.org

  Категорія: