Фіскальний тягар: українцям доведеться звітувати про доходи

Фіскальний тягар: українцям доведеться звітувати про доходи
26 Січня 2015
Друкувати цю новину

6166b7a9ea1138bceecc05e40a4ed99c_XLТрадиційно з 1 січня в Україні розпочалася кампанія декларування майнового стану і доходів громадян, одержаних торік. Вона триватиме до 1 травня нинішнього року.

Протягом цього часу перед державою про свій майновий стан і доходи повинні прозвітувати громадяни, які торік отримували визначені законодавством прибутки. Зокрема, річну декларацію необхідно подавати, якщо отримувались:

  • доходи, з яких при нарахуванні або виплаті податок не утримувався;
  • доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
  • нецільова благодійна допомога, якщо її загальна сума у 2014 році перевищувала 1710 грн.;
  • доходи від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2014 рік перевищила 146160 гривень;
  • спадок (подарунки) від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
  • доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2014 році перевищує 1710 грн.;
  • іноземні доходи.

Як повідомили «Акулі» в прес-службі ГУ ДФС у Кіровоградській області, також фізичні особи-платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2014 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року. У такому випадку податкову декларацію можна подавати протягом всього року.

ГО “Україна без корупції”

  Категорія: