Fashion-показ випускників проєкту «Шиття без обмежень»

9 Липня 2018 Друкувати цю новину

7 липня в м. Приморськ на базі дитячого табору «ДОЛ "Юбилейный-Приморск"» відбувся Fashion-показ випускників проєкту «Шиття без обмежень», що є освітньою програмою, яка реалізувалась  впродовж березня – липня 2018 р., з метою розширення можливостей самозайнятості людей з інвалідністю шляхом навчання навичкам крою та шиття.

Учасниками проєкту стали 20 людей з інвалідністю та без – представники Мелітопольської міської організації людей з інвалідністю, фізкультурно-оздоровчого клубу інваспорту «Фокіс», реабілітаційного Центру, ГО «Нові місцеві мелітопольці». Саме принцип інклюзивності в групі сприяв додатковій соціалізації людей з інвалідністю під час щотижневих суботніх навчальних занять : «Крій та шиття» (60 годин) та «Охота на роботу» (15 годин).

У вітальному слові керівник проєкту, голова БО «Социальный Фонд»  Любовь Кучина наголосила, що люди з інвалідністю відносяться до однієї з найбільш соціально незахищених верств населення через низький матеріальний рівень, відсутність адаптованих робочих місць, недосяжну конкуренція ринку праці. І саме інклюзивна освіта дорослих, в даному випадку  – швейній майстерності, може надати можливість реалізувати їх першочергові потреби: стабільний дохід і самореалізацію, упевненість у майбутньому, соціалізацію та повагу близьких.

Тренеркою курсів «Крою та шиття» стала майстриня виробничого навчання ДНЗ «Мелітопольського вищого професійного училища»  Елена Баричева. Вона відзначила особливу вмотивованість до навчання дорослих слухачок та наполегливість під час виконання завдань. Вироби не завжди виходили одразу, доводилось неодноразово переробляти, і тим, хто працював дещо повільніше від інших, допомагала асистентка тренера  Tanya Odnorog. Цінною «настільною книгою» для учасниць став Робочий зошит з конспектами занять та схемами, з допомогою якого вони зможуть продовжити поглиблювати швейну майстерність самостійно поза межами проєкту.

Окремим модулем освітньої програми стали мотиваційні тренінги «Охота на роботу» від голови правління ГО «Центр розвитку кар'єри «Професіонали» Кирилл Дядя (м. Запоріжжя). Тренер формував більш активну трудову установку учасниць в інтерактивній формі навчав складати конкурентне резюме та спілкуватися з роботодавцем під час співбесіди.

Готуючись до Fashion-показу учасниці усвідомили, що, на жаль, ніколи не виходили на сцену, тому організатори проєкту домовились про додатковий майстер-клас з дефіле від директорки модельного агентства, яка увійшла в ТОП-100 найкрасивіших жінок України,  Виктория Михно.

Отже, на Fashion-показі, дефілюючи подіумом, 20 дівчат демонстрували власні вироби, а захоплені глядачі – їх друзі та родичі, не жалкували оплесків. Постійна ведуча світських інклюзивних заходів  Карина Моложон розважала присутніх тематичними інтерактивними іграми. Кульмінацією заходу стала церемонія нагородження сертифікатами учасникам проєкту з додатковим бонусом – подарунковим сертифікатом для придбання матеріалів у магазині «Світ тканин». Єдине, що засмутило учасниць-моделей, – фініш проєкту і відтепер відсутність суботніх зустрічей, за якими всі дійсно будуть сумувати.

Від спеки рятувала  Тм Мирненська  і смачні яблуки  Melitopol Cherry, яким організатори висловлюють окрему вдячність за постійну підтримку інклюзивних заходів!

Успішність проєкту доводить його життєздатність і в нашому випадку вона вже реальна – Мелітопольська міська організація людей з інвалідністю в червні отримала промислові швейні машинки в рамках  проєкту USAID «Економічні можливості постраждалим від конфлікту»  для відкриття ательє «Золота голка». Соціальне ательє  буде виконувати важливу функцію формування інклюзивного суспільства – зміна стереотипу щодо людей з інвалідністю, які не є лише споживачами соціальних послуг, а й приносять користь громаді, виступають її рівноправними громадянами!

Яскравий запис Fashion-показу від  ТРК "Мелітополь". https://www.youtube.com/watch?v=1mu9Tkvihs0&feature=youtu.be

 

Проєкт «Шиття без обмежень» реалізовано БО «Социальный Фонд» за підтримки Представництва DVV International Ukraine та Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Докладніше про проєкт http://socfond.org.ua/shittja-bez-obmezhen/

Катерина Кучина

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.