Дистанційне навчання з 1 вересня — як зміниться освітній процес в Україні

18 Червня 2020 Друкувати цю новину

Дистанційне навчання з 1 вересня — як зміниться освітній процес в Україні

У новому навчальному році школярі ймовірно будуть навчатися дистанційно

Кабмін розглядає можливість зміни організації освітнього процесу в новому навчальному році в умовах пандемії коронавірусу. Про це йдеться у програмі діяльності Кабінету Міністрів.

Зокрема, у розділі програми діяльності Кабміну "Короткострокові пріоритети діяльності уряду" є пункт щодо підготовки освітніх закладів до навчального року 2020-2021 та організації навчального процесу в умовах пандемії. Кабмін виділив серед пріоритетів організацію дистанційного навчання, завершення навчального року 2019-2020, проведення зовнішнього незалежного оцінювання, організацію пробного ЗНО в онлайн-режимі, а також вступної кампанії у навчальні заклади у 2020 році.

Дистанційне навчання, скріншот: YouTube

Дистанційне навчання, скріншот: YouTube

За таким обставин є цілком імовірним, що в умовах пандемії з 1 вересня школярі почнуть навчання дистанційно. Діти будуть вчитися з урахуванням індивідуального підходу. На період карантину учням доведеться освоювати шкільну програму самостійно.

Зі слів в. о. міністра освіти і науки, Любомири Мандзій, сказаних в програмі "Сніданок з 1+1", вона сподівається, що в школі будуть більше використовувати технології дистанційного навчання. Це дозволить поступово перейти до іншого формату навчання, в якому буде використана і класно-урочна система та технологія змішаного навчання.

Очільниця МОН зазначила, що вчителям освітніх установ до кінця червня будуть надані рекомендації щодо планування структури наступного навчального року. За її словами буде "коригувальне навчання", з допомогою якого вчителі зможуть визначити на скільки учні засвоїли матеріал, який вони вивчали дистанційно під час карантину. Тобто передбачається виключно індивідуальний підхід до кожного учня.

Любомира Мандзій, скріншот: YouTube

Любомира Мандзій, скріншот: YouTube

Джерело

  Категорія:
написати коментар

7 коментарів

 1. Світлана
  18 Червня, 13:56 #1 Світлана

  Шановна пані Любомиро!
  Мене непокоїть,як навчатимуться діти з ООП,які до карантину навчалися на інклюзії? Бо вони потребують адаптації чи модифікації як самого матеріалу,так і методики його подання. І почасти це неможливо зробити через інтернет, вимагає обов’язкової присутності когось із батьків особисто чи асистента. Матері повинні звільнятися з робіт, щоб їх діти навчалися? Я(як приклад) була асистентом дитини у інклюзивному класі свого сина і на період карантину робила абсолютно всю роботу за вчителів зі всіх предметів!, займаючись з дитиною по 8 -9 годин щоденно, хоча наша завучка сказала, що ми все одно нічого не робили, бо ми виконували свою роботу як мами. Мене звільнили в кінці навчального року і мали прийняти на початку нового. Але тепер я переживаю, що класи типу відкриють(як було і в минулому році), а асистентів не візьмуть, бо вони ж “нічого не роблять”, особливо ті,які є мамами дітей з ООП і працюють асистентами у їх класах. Тому прошу Вас вирішити питання забезпечення інклюзії і методичної підтримки моєї дитини мною(як асистентом учителя), бо інакше я не працюватиму безкоштовно по 8-10 годин на добу, навчаючи всього свою дитину самостійно в той час,як вчителі отримуватимуть за інклюзію свої гроші за “відпрацьовані” з моєю дитиною години, не адаптувавши для нього матеріал та подачу!

  Reply to this comment
  • Nadin
   19 Червня, 23:36 Nadin

   А як будуть вчитися першачки?
   Я в шоці.У міністерстві вже зовсім ку-ку.

   Reply to this comment
  • Alena Vitviskaya
   20 Червня, 14:04 Alena Vitviskaya

   А як же дітям які мают особливи потреби вчітися дістаційно? Про це мабудь и не подумали такім дітям що робити?

   Reply to this comment
  • Саврук Ольга
   20 Червня, 15:13 Саврук Ольга

   Дистанционно дети учиться не хотят. Детям нужна школа также как и другие детские учреждения для развития. Мои ребёнок посещал мно гуртков и всячески развевался. На данный момент у ребёнка нет ни какой возможности развиваться. Зачем Вы делаете из наших детей глупых людей. Я так понимаю умные нашей стране не нужны? Дети должны развиваться в общественности. Видить и понимать что хорошо а что плохо. Стремится быть лучше кого-то, находить в себе лидеркие качества. Становится кем-то.
   Дома дети видят только маму и компьютер (телефон). У некоторых даже нет телефона который поддерживает программу и они не могут заниматься с детьми. Дети слушают, пишут и читают но как только задания отправляется на проверку они уже не знают и не понимают что они решили. Тойсь дети делают как небуть только бы побыстрее и не воспринимать оценки в серьёз.

   Reply to this comment
 2. Ольга Гнєдова
  22 Червня, 12:17 #2 Ольга Гнєдова

  Шановні керівники освітньої галузі! Ви знущаєтесь над українським народом!!!
  Про яке успішне дистанційне навчання ви говорите? Це абсолютна брехня!!!! У 90% випадків завдання виконували батьки і оцінки теж отримали батьки а діти матеріал не засвоїли. І не тому, що батьки не хочуть пояснювати а діти не хочуть вчитись, а тому, що не мають змоги відпрацювавши по 8 – 12 годин на добу виконувати роботу вчителів (за яку, до речі, з їхньої ж зарплати здерли податки) Постає питання, за що ми платимо??? За знущання?

  Reply to this comment
 3. Якібчук
  22 Червня, 21:54 #3 Якібчук

  Та припиніть нарешті ту пародію на навчання! Моя дитина розумна, легко все сприймає, вчителька шкільна хороша, але дитина 7 років НЕ МОЖЕ і НЕ ХОЧЕ навчатися дистанційно. І я не маю змоги весь час її контролювати, бо працюю. І де дитина має бути з 8 до 18 години, поки я на роботі? А колектив? Та дитина здичавіє в чотирьох стінах без друзів! Чи краще вулиця?!
  Це просто хочуть ліквідувати всі школи, вчителів звільнити, лишити одну школу онлайн і ще приватні для багатих, розвалити освіту, як розвалили медицину.
  ПРИПИНЯЙТЕ ФЕЙКОВИЙ КАРАНТИН І ВІДКИВАЙТЕ ШКОЛИ!!!

  Reply to this comment
 4. Тетяна
  22 Червня, 23:48 #4 Тетяна

  Скажіть будь ласка, а діти першого класу, як їм бути? Вони навіть не будуть розуміти, що таке школа, вчитель, урок, парта. Коли батьки на роботі, як вони будуть навчатися, хто буде заходити в програму і підключатися до дистанційного уроку? Вони ще знають як це робити. Хтось про них подумав…Чому відбирають у дітей спілкування з однолітками. Питань дуже багато.

  Reply to this comment

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.