ДУМКАМ БУЛО ПРОСТОРО, А СЛОВАМ − ТІСНО

ДУМКАМ БУЛО ПРОСТОРО, А СЛОВАМ − ТІСНО
11 Квітня 2014
Друкувати цю новину

ДУМКАМ БУЛО ПРОСТОРО, А СЛОВАМ − ТІСНО
(В Університеті «Україна відбулася конференція
«Актуальні проблеми інклюзивної освіти»)

 

Костянтин ЗОЗУЛЯ,
студентський Медіа-центр Університету «Україна»

ДУМКАМ БУЛО ПРОСТОРО, А СЛОВАМ − ТІСНО26 березня 2014 року в Університеті «Україна» (м. Київ) пройшла підсумкова науково-практична конференція «Актуальні проблеми інклюзивної освіти». Конференція відбулася в рамках ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2013/2014 н.р.

У програмі конференції було представлено 21 студентську наукову роботу з різних регіональних навчальних закладів України. Роботи студенти представляли у формі інтерактивних презентацій.

Відкрив захід Олефір Віктор Іванович, проректор з наукової роботи Університету «Україна», доктор юридичних наук, професор. Насамперед він привітав учасників конференції, яким випала нагода представляти свої навчальні заклади:

− Шановні учасники конференції! Для участі у ІІ турі конкурсу галузева конкурсна комісія відібрала 21 кращу конкурсну роботу. Серед них роботи студентів провідних вищих навчальних закладів України, де навчаються студенти з інвалідністю. Це Національний педагогічний університет ім. Драгоманова, Луганський національний університет ім. Шевченка, Харківський національний університет радіоелектроніки, Херсонський державний університет, Національний авіаційний університет, Уманський державний педагогічний університет ім. Тичини, Вінницький державний педагогічний університет ім. Коцюбинського, Кримський гуманітарний університет, Запорізький національний університет, Чорноморський державний університет ім. Петра Могили, Житомирський державний університет ім. Франка, педагогічний коледж Львівського національного університету ім. І. Франка.

ДУМКАМ БУЛО ПРОСТОРО, А СЛОВАМ − ТІСНОТакож він зазначив, що минулого року у Конкурсі взяли участь 18 студентів із 13 провідних вищих навчальних закладів України, цього ж року – 21 студент, знову ж таки з 13 вищих навчальних закладів.

Наприкінці промови він представив членів галузевої конкурсної комісії:

  • Бистрова Ю.О., доктор психологічних наук, професор кафедри дефектології та психологічної корекції Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка;
  • Мартиненко І.В., кандидат психологічних наук, доцент кафедри логопедії Національного педагогічного університету ім. Драгоманова;
  • Яковлєва С.Д., кандидат медичних наук, доцент, завідувач кафедри корекційної освіти Херсонського державного університету.
  • Кольченко К.О., радник президента Університету «Україна» з питань інклюзії, завідувач кафедри соціальної роботи і педагогіки, доцент;
  • Нікуліна Г.Ф., начальник науково-дослідної частини Університету «Україна», кандидат технічних наук.

Ну і, звісно ж, сам Віктор Іванович.

Після цієї промови почалася основна частина конференції. Перед початком оголосили єдину вимогу: щоб доповіді тривали не більше 7 хвилин. Навіть афоризм навели: «Щоб думками було просторо, а словам – затісно…».

Після всіх виступів десь о першій годині оголосили перерву на обід. Під час перерви для гостей була влаштована екскурсія університетом, а члени комісії в цей час вирішували, які роботи варті відзнаки.

Десь о третій годині розпочалася церемонія нагородження. Переможні місця ділили так: одне місце для диплома ІІІ ступеня, 3 місця для дипломів ІІ ступеня і одне місце для диплома І ступеня.

Галузева конкурсна комісія за напрямом «Актуальні проблеми інклюзивної освіти» визначила претендентів на нагородження.

I. Диплом I ступеня:

Мокробородова Валерія Вікторівна, студентка Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка за роботу «Особливості психологічної готовності педагогів загальноосвітніх шкіл до інклюзивного навчання осіб із психофізичними вадами».

II. Диплом II ступеня:

1. Вівич Оксана Олександрівна, студентка Університету «Україна»;
2. Калінкіна Катерина В’ячеславівна, студентка Херсонського національного університету;
3. Ярич Оксана Ярославівна, студентка Інституту корекційної педагогіки та психології НПУ ім. М.П. Драгоманова.

III. Диплом III ступеня:

1. Дяченко Вікторія Анатоліївна, студентка Житомирського державного університету ім. Івана Франка.

Галузева конкурсна комісія відзначила заохочувальними дипломами студентів:

  1. Зибіна Катерина Вікторівна, студентка Харківського національного університету радіоелектроніки;
  2. Кмитюк Інна Василівна, студентка Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського;
  3. Ткач Ганна Сергіївна, студентка Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка;
  4. Фещук Ніна Василівна, студентка Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна»;
  5. Шутурмінська Олександра Валеріївна, студентка Уманського педагогічного університету ім. Павла Тичини.

Всі студенти-учасники Конкурсу отримали сертифікати, подарунки та книги від Університету «Україна».

ДУМКАМ БУЛО ПРОСТОРО, А СЛОВАМ − ТІСНОКонференція і нагородження це, звісно, добре. Але які ж враження вона справила на учасників?

Коротенко Олена, Національний авіаційний університет:

− Мої враження щодо цієї конференції є позитивними, тому що ми виклалися настільки, наскільки змогли, також ми послухали інших учасників і зробили певні висновки щодо інклюзивної освіти, тобто якою є вона на сьогоднішній момент, наскільки вона є актуальною і які є методи вирішення проблеми щодо популяризації інклюзивної освіти.

Вівич Оксана, Університет «Україна»:

− Мені дуже сподобалося, дійсно, цікава конкурсна робота була, пройшло все чудово. Хочу зазначити, що безліч робіт були саме з інклюзії, з упровадження в практику своїх теоретичних робіт. Це дуже порадувало. Багато цікавого, нові знайомства, інтереси. Усе супер.

Кмитюк Інна, Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського:

− Усе було на дуже високому рівні, усе дуже сподобалося. Також багато для себе взяла із цієї конференції, що удосконалити, що покращити. Взагалі все-все сподобалося, і початок конференції, і після конференції. Під час обідньої перерви екскурсія була організована, все дуже сподобалося. Дякую вам за все!

А ось і висновки членів конкурсної комісії.

БИСТРОВА Юлія Олександрівна, професор кафедри дефектології та психологічної корекції Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка:

− Конкурс прошел на высоком уровне, очень понравилась подготовка конкурса, организация. В общем-то, было достаточно много сильных студентов, сильных работ, тематика разнообразная была. Девочки достойно представляли каждая свой ВУЗ. Спасибо большое руководству данного ВУЗа за то, что нас пригласили, за то, что организовали на таком высоком уровне это мероприятие.

ДУМКАМ БУЛО ПРОСТОРО, А СЛОВАМ − ТІСНОЯКОВЛЄВА Світлана Дмитрівна, кандидат медичних наук, доцент, завідувач кафедри корекційної освіти Херсонського державного університету:

− Я в жюри уже третий год. Сравнивая сегодняшний конкурс с первым и вторым годом, я могу сказать, что в прошлом году работы были более высокого уровня, более сильные. Хотя, не снимая достоинств сегодняшних работ, которые получили призовые места, в то же время меня немножечко озадачила какая-то однонаправленность тематики, а именно, что меня в этот раз поразило и понравилось, что вот была тематика, связанная с подготовкой педагогов именно к инклюзивному образованию, то, чего до этого мы не встречали.

Дело в том, что та работа, которая заняла первое место, она была не избитая, она была такая целенаправленная, цельная и очень интересная в своей перспективе. Работа именно по подготовке педагогов по инклюзивному образованию. Это очень ценно, потому что на сегодняшний день инклюзией занимаются много, но бестолково. У нас фактически нет вот такого цельного видения проблемы инклюзии в Украине, хотя много лет инклюзия фактически на слуху у всех, и в общем-то происходят попытки, вот именно попытки создать это направление в образовании.

Уже третью по счету конференцию я считаю началом подготовки именно направления, которое нужно развивать, потому что на сегодняшний день в классах инклюзивного образования должны работать специалисты, целенаправленно подготовленные именно к инклюзии. У нас таких специалистов на сегодняшний день нет и никто их не готовит, и это ставится в край угла, потому что проблема не сдвигается с точки, не продвигается в том направлении, в котором она должна была продвигаться.

В целом, конечно, спасибо большое организаторам, потому что они уже третий год великолепно организовывают весь этот конкурс и заинтересовывают ребят, которые приезжают. Приятно видеть, что ребята стремятся, хотят, и это радует, потому что это − наше будущее.

  Категорія: