Другий “проєктний” рік розпочато. Четвертий табір активної реабілітації на базі ЗРСЦ завершився

by Olga Zhurbenko | 2 Листопада 2016 10:01

На Львівщині закінчився 4 табір активної реабілітації в рамках реалізації в Україні Міжнародного проєкту TEAM «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації». Виконавцями проєкту виступили: UCPWheelsforHumanity (США), Національна Асамблея осіб з інвалідністю України та Українська асоціація фізичних терапевтів. За фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Другий "проєктний" рік розпочато. Четвертий табір активної реабілітації на базі ЗРСЦ завершився

Коли закінчується щось хороше, то завжди трохи сумно. Ось і цього разу після закінчення табору відчувався невеликий смуток. Люди з якими ти встиг потоваришувати за два тижні, від’їжджали у різні куточки нашої мальовничої України. Цього ранку, навіть природа сумувала разом з нами опустивши на землю густий туман.

Вже стало доброю традицією, що табори активної реабілітації проходять в дуже гарному, привітному і комфортабельному місці на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ, який знаходиться в с. Яворів Турківського району Львівської області.

Четвертий табір активної реабілітації проходив з 9по 20 жовтня 2016р. В таборі взяли участь 19 учасників з різних регіонів України. Це був дванадцятиденний курс активної реабілітації, головною метою якого є досягнення людиною, що користується інвалідною коляскою максимальної незалежності від сторонньої допомоги, і тим самим, покращення якості свого життя і отримання всі необхідних навичок для повноцінного і самостійного існування.

Програма табору включала заняття з п’яти дисциплін: техніка їзди на колясці, загальна фізична підготовка, настільний теніс, стрільба з луку та аеробіка. Проте, деякі учасники не мали змоги приїхати на колясці активного типу і для більш гарного проходження програми табору їм було підібрановізки, що були придбані в рамках проєкту TEAM. Це дало змогу учасникам повністю оволодіти навичками подолання перешкод. Тепер, маючи практичний досвід та отримавши інформацію про свої права, приїхавши додому учасники зможуть звернутися у відділ соціального захисту та подати заявку на отримання коляски активного типу і що саме головне – правильно її підібрати.

На заняттях протягом всього табору учасники мали можливість прослухати лекції і поспілкуватися з лекторами, отримавши відповіді на запитання, які їх більш хвилювали після отримання травми.

Не менш цікавим вечірнім заходом, на початку табору, була організаційна гра, яка, як відмітили самі учасники, допомогла їм пізнати один одного і познайомитись.

Навчитись доглядати свою коляску і спробувати це на практиці можна було на тренуванні «Тридодир». Суть цього тренування в тому, що кожен учасник табору мав змогу навчитися самостійно обслуговувати свою коляску, слідкувати за її технічним станом та чистотою, адже коляска це невід’ємний спосіб пересування людини, яка отримала травму хребта. Якщо коляска брудна – відношення до людини не дуже привітне і вона може сприйматись не серйозно.

Другий "проєктний" рік розпочато. Четвертий табір активної реабілітації на базі ЗРСЦ завершився

Необійшлося на таборі і без ігрового дня, на якому учасники могли познайомитися і спробуватипаралімпійські та рекреаційні види спорту – бочча, крокет і новус.

Другий "проєктний" рік розпочато. Четвертий табір активної реабілітації на базі ЗРСЦ завершився

Другий "проєктний" рік розпочато. Четвертий табір активної реабілітації на базі ЗРСЦ завершився

Другий "проєктний" рік розпочато. Четвертий табір активної реабілітації на базі ЗРСЦ завершився

В ігровий день, більшість у таборі відчула дух змагань і тому було вирішено провести спортивний турнір з бочча і настільного тенісу. Такий турнір на базі ЗРСЦ був проведений вперше. А ввечері всі мали можливість переглянути відео з таборів і поспілкуватися за чашкою кави чи чаю.

Другий "проєктний" рік розпочато. Четвертий табір активної реабілітації на базі ЗРСЦ завершився

А «родзинкою» табору стала заключна вечірка. В цей гарний і в якісь мірі чарівний вечір, кожен з його учасників, мав змогу відчути казкові і мелодійні моменти свята. Гарно прикрашена зала, неймовірні костюми і театральний талант всіх присутніх – зробили цей вечір незабутній

Другий "проєктний" рік розпочато. Четвертий табір активної реабілітації на базі ЗРСЦ завершився

Також цей табір поповнив ряди інструкторів АР. Людмила Пискунова успішно пройшла стажування і в результаті отримала звання інструктора з Аеробіки, а Ганна Останкова – підтвердила свій професійний рівень і стала інструктором з загальної фізичної підготовки. Вітаємо дівчата!

Хочеться висловити величезну подяку за пророблену роботу, підтримку та допомогу, завдяки якій цей табір пройшов так гарно і без якої міг взагалі не відбутися:

Всім організаторам – Національній Асамблеї осіб з інвалідністю України, UCP Колеса для людства (США), Українській асоціації фізичних терапевтів. А також Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) за можливість реалізовувати табори на гарному рівні для всіх наших учасників.

Дякуємо інструкторам – які залишаються рушійною силою цього руху. Це люди, які  успішно інтегрувалися в суспільне життя після травми хребта і вважають своїм моральним обов’язком навчити цього інших.

Групі сервісу – за вчасну і кваліфіковану допомогу протягом всього табору, величезне СПАСИБІ!

Західному реабілітаційно-спортивному центру Національного комітету спорту осіб з інвалідністю України – за можливість проводити Табори Активної Реабілітації в мальовничому та повністю адаптованому до потреб людей, що пересуваються за допомогою інвалідних колясок місці. Директору цього чудового центру – Шперик Мирославі Василівні та головному шеф-кухарю Мар’яні Миколаївні за смачнючу їжу та розуміння і допомогу у вирішенні наших “особливих” забаганок. Дякуємо!

Студентам Львівського державного університету безпеки життєдіяльності – за допомогу під час зустрічі, а також при від’їзді учасників на вокзалі та при посадці в автобус. Дякуємо!

Партнером в організації таборів виступає Всеукраїнська громадська організація осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації».

І на завершення, хочеться відмітити, що всі учасники поїхали додому з новими знаннями, корисними вміннями та чудовим настроєм. Ми віримо, що кожен з них обов’язково скористається отриманою інформацією для покращення свого життя.

Успіхів Вам!

А тим хто тільки мріє потрапити на табір активної реабілітації, нагадуємо, що треба заповнити анкету за наступним посиланням: https://docs.google.com[1]

Фотографії з табору ви можете скачати за цим посиланням: https://photos.google.com[2]

Відгуки учасників табору:

Іван, Івано-Франківська область.

 «Я дякую проєкту ТЕАМ, за те, що перевернули моє життя. Організатори – ви великі молодці за те, що робите таку велику роботу. Я дякую за те, що ви є, кажу чесно, під час перебування в таборі я змінив погляди на життя повністю, я здобув знання, яких не знав і тим самим планую змінити своє життя в зовсім іншу кращу, позитивну сторону. Все було на висоті! Дякую Вам!»

Олег, Одесская область.

 «…Для меня все прошло на высшем уровне. Уровень подготовки и проведения очень высокий, включительно организаторов, инструкторов и группы сервиса. С удовольствием хочу приехать еще».

Михаил, Донецкая область.

«Спасибо огромное, что пригласили меня принять участие в этом лагере. Находясь в лагере активной реабилитации, приобрел много нового и полезного, что обязательно поможет мне в дальнейшей жизни. Особенно было интересно на дисциплине «техника езды на коляске». От лагеря останутся только положительные эмоции. Спасибо проєкту ТЕАМ, организаторам, за очень продуманную и правильно подготовленную программу реабилитации, и в целом нашего проживания в центре. Надеюсь, что это было не последнее мое посещение данного лагеря…»

Ірина, Львівська область.

«Я давно хотіла потрапити на Табір активної реабілітації, але вагалась. І тепер, потрапивши сюди,  я дуже рада, що все таки заповнила і відіслала анкету. Все грамотно сплановано, організація на вищому рівні. Поділ на групи дозволив краще тренуватись, чим менше людей у групі, тим більше часу інструктор може приділити учаснику.

Кожна дисципліна була дуже продуктивна, велика подяка усім інструкторамза їхнє терпіння. Лекції проводились цікаво, після деяких лекцій багато чого переосмислила, з’явилось бажання займатись якимось видом спорту.

Табір допоміг мені далі рухатись. Дав зрозуміти, що візок це не перепона для досягнення мрій.

Дякую проєкту ТЕАМ, всім організаторам, інструкторам, групі сервісу. Ви робите величезну роботу…»

Антоніна Цуркан

Endnotes:
  1. https://docs.google.com: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe7-JI3gzmRj1k37gTG1EV7BGOguNKyExHp_vFBKNlInebidg/viewform?c=0&w=1
  2. https://photos.google.com: https://photos.google.com/share/AF1QipOnSBZkTAH3KDq7iBv3gORlRuTdA1-xZ954pFZ3cgKZVkpt27AGiWo54ZrBzTNARg?key=aXNSaTQ4YnBFby1KX3JFVTZkUktwSTJoRDF3Y01R

Source URL: https://naiu.org.ua/drugyj-proektnyj-rik-rozpochato-chetvertyj-tabir-aktyvnoyi-reabilitatsiyi-na-bazi-zrsts-zavershyvsya/