Доступність якісної освіти для людей з вадами зору

29 Жовтня 2013 Друкувати цю новину

Доступність якісної освіти для людей з вадами зору23-25 жовтня 2013 року у м. Луцьк Національна Асамблея осіб з інвалідністю України та Волинський обласний фонд «Зір» провели VІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасний світ і незрячі: доступність та інклюзія – нова якість життя».

Головною метою заходу було підвищення рівня знань керівників та лідерів громадських організацій, правозахисників щодо забезпечення доступності якісної освіти для людей з інвалідністю, правових аспектів інклюзивної освіти, проблем та перспектив інклюзивного навчання.

Учасники заходу розглянули питання інклюзивної освіти як одного з визначальних чинників гуманістичного розвитку українського соціуму, сучасних технологій виховання дітей з особливими потребами в умовах інклюзії, адаптації і реабілітації осіб з вадами зору як соціальної проблеми, реалій впровадження інклюзивного навчання в практику загальноосвітньої школи, правових аспектів доступності та реалій життєдіяльності людей з інвалідністю в Україні, психолого-педагогічних проблем тифлології на етапі впровадження інклюзивної освіти, просвітницько-виховної діяльності соціальних інституцій у формуванні активної громадянської позиції людей з інвалідністю та багато інших.

У конференції взяли участь представники Волинської обласної державної адміністрації, управління освіти і науки у Волинській області, виконкому Луцької міської ради, Інституту корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, ВГО «Асоціація тифлопедагогів України», вищих навчальних закладів та ін.

Проведення таких заходів сприяє підвищенню рівня обізнаності суспільства у питаннях інклюзивної освіти, надає змогу краще зрозуміти перспективи впровадження та проблеми інклюзивної освіти в Україні, а також зміцнює повагу до прав, і зокрема права на освіту людей з інвалідністю.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.