Доступні та безпечні пішохідні шляхи для маломобільних груп населення

5 Вересня 2022
Друкувати цю новину

1 вересня відбулася презентація змін №1 до Державних будівельних норм ДБН В 2.3.5 ВУЛИЦІ ТА ДОРОГИ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ. Про це на своїй сторінці пише Євген Свєт .

Тільки невеликий перелік нових норм, які стали обов’язковими для виконання:

  • У пішохідній зоні тротуару не допускається встановлення будь-яких споруд, огороджень або конструкцій, які перешкоджають пішохідному руху.
  • Спеціальні тактильні смуги не можна влаштовувати на пішохідній зоні тротуарів, які влаштовані із фігурних елементів мощення з фасками або бруківки.
  • “Посадкові майданчики на зупинках безрейкового маршрутного транспорту влаштовуються на (20 – 25) cм вище поверхні проїзної частини.
  •  “Віденська“ зупинка. Піднята проїзна частина автомобільної дороги або вулиці для влаштування посадкового майданчика рейкового транспорту в межах проїзної частини“.
  • Улаштування автостоянок тимчасового зберігання не допускається: на тротуарах.
  • Пішохідні переходи на перехресті під час нового будівництва та реконструкції, як правило, влаштовують до початку заокруглення крайки проїзної частини.

І ще багато іншого корисного та цікавого.

Дивіться відеозапис публічної презентації:

Євген Свет від імені НАІУ  подякував усьому колективу ДП “ДерждорНДІ”. Окремо  відзначив двох людей, завдяки яким взагалі почалася системна робота по внесенню змін у відповідний ДБН саме в напрямку питань безпеки та доступності для МГН Артем Безуглий та Валерій Сушкевич.

Також відзначив громадські організації, які на протязі багатьох років системно займаються вдосконаленням нормативної бази України, саме в напряму доступності та безпеки простору для маломобільних груп населення та фахівці яких взяли участь у розробці відповідного документу. Зокрема, це Національна Асамблея людей з інвалідністю України та ВГО «Генерація успішної дії».

Доступних та безпечних усім нам Маршрутів!

#ТиКо на фото два малюнка перехрестя у порівнянні “було” – “стало”.

Було – перехрестя із зеброю пішохідного переходу на заокругленні.

Стало – перехрестя із зеброю пішохідного переходу до початку заокругленні.

Текст Зміни № 1 доступний на Порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва за посиланням.

 

написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар