Доставка та виплата пенсій та грошових допомог за місцем проживання здійснюватиметься на конкурентних засадах

7 Квітня 2021 Друкувати цю новину

29 березня 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 277  «Про додаткові заходи щодо організації виплати й доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України».

Постановою, зокрема, передбачено, що з 1 вересня 2021 року виплата пенсій та грошової допомоги здійснюватиметься через поточні рахунки банків для всіх одержувачів, крім:

- людей з інвалідністю І групи,

- осіб, які не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду,

- осіб, які досягли 80-річного віку

- одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та допомоги на догляд.

Особи з цих категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через установу, відібрану на конкурсі (це може бути поштове відділення), або через обраний самостійно банк. Оплата послуг для зазначених категорій осіб здійснюватиметься за рахунок коштів Пенсійного фонду України або коштів Державного бюджету України.

Для усіх інших категорій осіб тариф оплати цієї послуги визначатиметься в договорі із банківською установою. А це додаткові витрати з власного бюджету великої кількості людей, які отримують дохід, менший за прожитковий мінімум та живуть за чертою бідності.

Національною Асамблеєю людей з інвалідністю на підготовчому етапі розробки проєкту даної постанови до Мінсоцполітики було надано відповідні пропозиції та висловлено занепокоєння щодо внесення до законодавства запропонованих змін, а саме:  звуження списку категорії осіб з інвалідністю (ІІ,ІІІ групи, дітей з інвалідністю тощо) щодо платності послуги доставлення пенсії та грошової допомоги, а також можливості реалізації зазначеної постанови як у сільській місцевості, так і в питаннях доступності.

Значна кількість людей з інвалідністю мешкає у селах, де немає банківських установ, банкоматів, навіть поштових відділень, вже не кажучи про доступність до цих установ.

На жаль, попри категоричність громадської думки, в частині внесення зазначених змін, постанову прийнято без врахування наданих НАІУ пропозицій.

Продовжуємо роботу щодо активної участі у процесі прийняття державних рішень із залученням представників регіональних громадських організацій осіб з інвалідністю та взаємодії з центральними органами виконавчої влади.

Сподіваємося, що нас почують!

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар