Долаємо бар`єри разом! НАІУ закінчила серію тренінгів для роботодавців. Що далі?

23 Травня 2017 Друкувати цю новину

Долаємо барєри разом! НАІУ закінчила серію тренінгів для роботодавців. Що далі?

19 травня у конференц-залі готелю «Жорж» м. Львів  в рамках Міжнародного проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації» відбувся тренінг для роботодавців з питань працевлаштування та зайнятості людей з інвалідністю. Захід ініційовано та організовано Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» спільно з UCP Wheels for Humanity (США) з Українською асоціацією фізичної терапії за підтримки Агентства міжнародного розвитку Уряду США (USAID). Співорганізаторами тренінгу виступили Львівський обласний та Львівський  міський центри зайнятості та Львівське  обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Долаємо барєри разом! НАІУ закінчила серію тренінгів для роботодавців. Що далі?

Мета заходу – підвищення поінформованості роботодавців щодо різних аспектів працевлаштування та зайнятості людей з інвалідністю, зміна стереотипів щодо працівників з інвалідністю, сприяння покращенню ситуації на ринку праці для даної групи громадян, ознайомлення з  досвідом підприємств різних форм власності у цій сфері.

Серед  тих хто був зацікавлений цією тематикою були безпосередні керівники підприємств, менеджери по роботі з персоналом, працівники відділу кадрів, бухгалтери, в чиї обов'язки входить ведення кадрового діловодства. У тренінгу прийняли активну участь представники 28 підприємств Львівщини різних форм власності: ТзОВ «Сільпо ФУД», ПАТ "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО", ПАТ «Концерн Галнафтогаз», ДВНЗ «Національний лісотехнічний університет України», ДП «Львівський бронетанковий завод»,  ТОВ «Галіція Сервіс», ТОВ «Львівхолод», ПРАТ «Лакма» та інші. Серед учасників традиційно директори підприємств громадських організацій людей з інвалідністю та фізичні особи-підприємці.

Долаємо барєри разом! НАІУ закінчила серію тренінгів для роботодавців. Що далі?

Учасники заходу брали участь в інтерактивному спілкуванні та обговоренні проблем, які пов’язані з професійною реабілітацією та зайнятістю людей з інвалідністю.

У ході проведення тренінгу тренер НАІУ Лариса Байда надавала практичні роз'яснення представникам роботодавців про можливість надання допомоги для осіб з обмеженими фізичними можливостями з метою їх самопізнання, подолання комплексів, оцінювання власних можливостей самореалізації у професійній сфері. Усіма учасниками тренінгу було відзначено, що проблема працевлаштування осіб з інвалідністю дійсно існує та потребує більш конкретного та глибокого вирішення. Також було внесено пропозицію щодо подальшого проведення таких тренінгів, які б могли залучити більше роботодавців, а саме безпосередніх керівників підприємств (адже вирішення 80% кадрових питань залежить саме від керівника підприємства). Саме такі заходи мають сприяти висвітленню доцільності та актуальності представленої проблематики. Також учасниками тренінгу було виявлено бажання співпрацювати та удосконалювати рівень поінформованості з питань, що стосуються працевлаштування осіб з інвалідністю.

Особливий інтерес викликали теми щодо запровадження в компаніях політики корпоративної рівності, створення умов універсального дизайну та розумного пристосування.

Серед важливих тем, які були обговорені учасниками це актуальні питання працевлаштування осіб з інвалідністю на відкритому ринку праці; окреслені бар'єри, які на їх думку заважають цим людям реалізувати своє право на працю; можливі види державної підтримки для підвищення мотивації роботодавця для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Долаємо барєри разом! НАІУ закінчила серію тренінгів для роботодавців. Що далі?

Про послуги роботодавцям, що надаються Державною службою зайнятості для сприяння зайнятості вразливих категоріям населення, в тому числі людям з інвалідністю розповіла Валентина Плачинда – заступник начальника Управління організації надання соціальних послуг.

Як зазначив Руслан Гупайло директор підприємства об’єднання громадян «Львівський виробничий центр «Крафт»: - Навіть пропрацювавши багато років з особами з інвалідністю, завдяки вашому тренінгу отримав багато нової інформації про інвалідність та працевлаштування людей з інвалідністю. Вони можуть стати чудовим активом та прикладом для інших працюючих людей. А для роботодавців  хочу зазначити, що за моїм досвідом більшість людей з інвалідністю здатні виконувати роботу на такому ж рівні, що й інші працівники, а іноді і краще. Рахую тренінг актуальним та вкрай необхідним»

Під завершення тренінгу організаторам було приємно почути схвальні відгуки про важливість такого заходу, адже навіть запрошеними представниками  міського центру зайнятості було підкреслено важливість даного проекту та було відзначено, що власне даний проект дійсно працює в порівнянні з іншими,  та приносить досить хороші результати.

Долаємо барєри разом! НАІУ закінчила серію тренінгів для роботодавців. Що далі?

Генеральний Секретар НАІУ, координатор проекту від НАІУ Вікторія Назаренко зазначила, що за період реалізації проекту  281 роботодавець вже прийняв участь у тренінгах, понад 120 вакансій запропоновано та  69 внутрішньо-переміщених осіб з інвалідністю були працевлаштовані на цих підприємствах. Вікторія Назаренко висловила надію на продовження співпраці з Державною службою зайнятості України та роботодавцями у сфері працевлаштування та зайнятості осіб з інвалідністю.

Це був 10 (десятий) заключний тренінг в рамках проект ТЕАМ. Але чекаємо на продовження!

Прес-служба НАІУ

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.