Доктор iPad. У США створили додаток для діагностики розсіяного склерозу

Доктор iPad. У США створили додаток для діагностики розсіяного склерозу
11 Вересня 2019
Друкувати цю новину

Доктор iPad. У США створили додаток для діагностики розсіяного склерозу

Медики в університеті Джона Хопкінса розробили додаток для планшета, який пропонує більш швидкий і точний спосіб для оцінки когнітивної функції людей з розсіяним склерозом (РС).

Додаток розроблений для планшетів, оскільки лікарі в США часто користуються цими гаджетами, пише EurekAlert!.

Розсіяний склероз — це хронічне неврологічне захворювання, яке вражає центральну нервову систему, приводячи до різних симптомів, включаючи проблеми з рухом, втому, порушення зору, проблеми з пам’яттю і концентрацією, а також зміни настрою.

РС є найбільш поширеною формою інвалідності у молодих людей, крім травматичного пошкодження. Діагноз зазвичай ставиться у віці від 20 до 50 років, і, за оцінками, 1 мільйон осіб в Сполучених Штатах живуть з цим захворюванням.

У дослідженні, що порівнює додаток під назвою iCAMS, зі стандартним інструментом оцінки на паперовій основі, дослідники говорять, що виявили, що додаток дає дуже точні результати при скороченні часу тестування з 23 до 14 хв.

Меган Бейер, доцент кафедри фізичної медицини та реабілітації в Медичній школі Університету Джона Хопкінса і провідний автор звіту про дослідження, говорить, що «результати показують, що програма iCAMS може дати когнітивні оцінки розсіяного склерозу зручніше в умовах клініки, і тому буде використовуватися частіше для виявлення проблем з навчанням і пам’яттю».

За словами Бейер, до 65% людей з РС відчувають когнітивні проблеми. Людям з РС часто потрібно більше часу для виконання розумових завдань і вони стикаються з труднощами в навчанні і збереженні нової інформації. Раннє виявлення когнітивних проблем може допомогти зберегти і навіть поліпшити функцію за допомогою цілеспрямованих втручань, таких як когнітивна реабілітація.

Оскільки зниження когнітивних функцій також може бути результатом старіння, серцево-судинних захворювань, депресії та інших станів, були розроблені спеціальні оціночні тести для виявлення когнітивних порушень, пов’язаних з розсіяним склерозом. Певні вправи, які поліпшують здатність до навчання, такі як дистанційне навчання і самостійне навчання, можуть допомогти при когнітивних труднощах, пов’язані з РС. Тому важливо визначити ці проблеми.

Бейер і її команда адаптували міжнародний формат когнітивної оцінки для пацієнтів з РС, для цифрового планшета. BICAMS, що складається з трьох підтестів, вимірює швидкість обробки, тобто швидкість, з якою мозок може сприймати і обробляти інформацію про навколишнє середовище; здатність засвоювати словесну інформацію, наприклад, пам’ятати ключові аспекти історії, розказаної членом сім’ї; і здатність вивчати візуальну інформацію.

У тестах брали участь 100 дорослих людей з Центру медицини розсіяного склерозу при Вашингтонському університеті, у яких був підтверджений лікарем діагноз РС. Учасники були в віці від 18 до 79 років. Середній вік становив 46 років, і 74% становили жінки. Пацієнти мали розсіяний склероз в середньому від 10 до 11 років, а 78% мали найбільш поширену форму розладу.

Наукові співробітники проводили тести на папері і iPad. Половина сесій була проведена адміністратором, який надав паперовий тест, а інша половина групи пройшла тестування планшета iCAMS.

За словами дослідників, коли дослідники порівнювали результати тестів для кожного учасника, відповіді були однаковими в 93% випадків, підтверджуючи точність тесту на основі програми. Крім того, час адміністрування та оцінки для тесту на основі додатків було на 40% коротше, ніж у паперовій версії.

«Це було швидко і дуже легко. Учасники насолоджувалися тестуванням на iPad і часто говорили мені, як це весело», — каже Кеті Раттер, медичний асистент, яка брала участь в дослідженні.

Бейер каже, що на додаток до економії часу і простоту адміністрування, планшетний тест усуває необхідність зберігати паперові записи і полегшує обмін інформацією в електронних медичних записах. Додаток також може зменшити кількість помилок при розрахунку і передачі балів.

Новое Время

  Категорія: