Дніпропетровщина: липневий марафон за раннє втручання

Дніпропетровщина: липневий марафон за раннє втручання
20 Серпня 2020
Друкувати цю новину

Дніпропетровщина: липневий марафон за раннє втручання

3 липня 2020 команда батьків та спеціалістів РВ м.Одеса прийняла з робочим візитом регіонального представника Дніпропетровської обласної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» Наталію Алєксєєву, яка написала в своєму ФБ: «В замечательной поликлинике обсудили новые направления в сотрудничестве с главным идейным вдохновителем и руководителем Кривоноговой Оксаной и ее молодой командой специалистов и, конечно, с представителем Одессой региональной платформы Родители за РВ Шульгой Ириной. Очень было важно м значимо побеседовать с замечательным и прогрессивным директором городской поликлиники 6 г. Одесса Горящак Сергеем Петровичем. Встреча была настолько плодотворной, что все сомнения как проводить обучения специалистов с последующим трудоустройством в новых условиях, а так же семинары он-лайн для власти, специалистов и родителей отпали.  ДОРОЖНОЙ КАРТОЙ МЫ ПРОШЛИСЬ ПО 2 ПОЛУГОДИЮ 2020 года».

А 07.07.2020 р, за ініціативи криворізьких ГО Фонд Об’єднаних Сердець та ЯРеформація, пройшла онлайн зустріч з регіональним представником Дніпропетровської обласної платформи “Батьки за раннє втручання” Наталією Алексєєвою. Метою зустрічі було налагодження співпраці між громадськими організаціями Дніпропетровської області для посилення адвокаційної компанії з розвитку послуги раннього втручання в регіоні, зокрема, в м. Кривий Ріг. У зустрічі також взяли участь: Завідуюча відділенням раннього втручання організації «Добре вдома» – Тетяна Гончар; психолог команди РВ колишнього ПМПК «Сузір’я» – Наталія Кисельова (м Кам’янське) та керівник ГО «Жити по-справжньому» м.Нікополь – Лариса Ткачова (Larisa Tkacheva).Під час зустрічі піднімалися і обговорювалися дуже важливі питання, такі як: формування та навчання команд РВ Дніпропетровської обл., подальше їх працевлаштування, ставки для навчених фахівців, підвищення кваліфікації фахівців, про причини і наслідки низької мотивації фахівців закладів, де послуга надавалася і закрилася, про успішність адвокаційної кампанії при тандемі батьки-фахівці-влада, про необхідність тісної міжвідомчої співпраці Департаментів соціальної політики та освіти, і управління охорони здоров’я. Обговорили розпорядження Голови облдержадміністрації № Р-554/0 / 3-19 від 08.10.2019 р – План заходів щодо реалізації в 2019 – 2021 роках пілотного проекту “Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя” в Дніпропетровської області та розпорядження № Р-433/0 / 3-20 від 22.06.2020 про зміни складу регіонального консультативної ради з реалізації пілотного проекту.

Дніпропетровщина: липневий марафон за раннє втручання

«На нашу думку», – повідомила керівник ГО Фонд Об’єднаних Сердець Наталія Пастушенко. «зустріч пройшла дуже продуктивно, намічені орієнтири для подальшої спільної роботи та кроки у вирішенні обговорюваних питань. Зі свого боку ми готові на повну включеність і працювати пліч-о-пліч».

Дніпропетровщина: липневий марафон за раннє втручання

17 липня 2020 р., на базі КЗО “Криворізька спеціальна школа “Натхнення” ДОР” пройшов психологічний тренінг для фахівців, педагогів та батьків на тему «Мій не такий як всі. НеЗручні діти та інклюзія. Питання та відповіді», який організувала ГО «Фонд Об’єднаних Сердець». Під час заходу тренер Олена Скрипко, національний координатор Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання», говорила з аудиторією про МКФ (Міжнародний класифікатор функціональних обмежень життєдіяльності) та МКХ (Міжнародний класифікатор хвороб), про РДУГ (розлад дефіциту уваги та гіперактивності) та РСА (розлади спектру аутизму), про дітей з ООП (особливим освітніми потребами) та ще багато інших абревіатур, термінів та визначень, що не є лише «набором літер», а факторами, які безпосередньо впливають на життя родин дітей з особливостями розвитку.

«Огромное спасибо директору “КЗО “КЗШ “Натхнення” ДОР” Наталье Шевченко за теплый прием и предоставление помещения для проведения тренинга. Спасибо Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, в лице Елена Бородавка Кислицына за помощь в освещении мероприятия», – написала в своїй стрічці керівник ГО «Фонд Об’єднаних Сердець» Наталія Пастушенко.

А передував заходу 17.07.20 о 18:20, телеефір на Першому Міському телеканалі м. Кривий Ріг, під час якого було розкрито те, що таке послуга раннього втручання; для кого вона; чому відіграє важливу роль для родин з дітьми раннього віку, що мають порушення в розвиткові чи ризик їх появи; чому так важливо розпочинати допомогу якомога раніше тощо.

Не встигли закріпитися та почати діяти рішення засідання Регіональної консультативної ради з питань раннього втручання Дніпропетровської області, що відбулося 31 липня, як 11 серпня за ініціативи громадської організації “Фонд Об’єднаних Сердець” (м. Кривий Ріг)  відбулось засідання тимчасової робочої групи з питань реалізації пілотного проєкту “Створення системи надання послуги раннього втручання (РВ) для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя” у місті Кривому Розі у 2019-2021 рр..

Дніпропетровщина: липневий марафон за раннє втручання

Зустріч відбулась під головуванням Департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради та завдяки підтримці Департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради. У такому  форматі зустріч пройшла вперше. Учасники брали участь, як онлайн, так і оффлайн. В межах заходу був представлений досвід впровадження послуги РВ в Одеській області, який презентувала Оксана Кривоногова, кандидат психологічних наук, доцент кафедри спеціальної педагогіки і психології ПНПУ імені К.Д. Ушинського, голова ГО “Одеська обласна організація медико-психолого-педагогічної допомоги “Здорове суспільство”, національний тренер з раннього втручання. Про успіхи інших пілотних регіонів – Вінниці, Харкова, Львова, Преображенської ОТГ (Запорізька обл.), Сєверодонецька (Луганська обл.), розповіла Наталія Пастушенко. Також до зустрічі через Zoom-платформу долучилася Наталія Алексєєва, регіональний представник Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» у Дніпропетровській області, керівник ГО “Ангел дитинства» (Дніпро), яка розповіла про домовленості, що були досягнуті в ході засідання Регіональної консультативної ради.

Головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, виховної роботи та охорони дитинства департаменту освіти і науки виконкому КМР Бородавка Олена Миколаївна, детально проінформувала присутніх про стан надання послуги раннього втручання на базі КЗО “Криворізький спеціальний багатопрофільний навчально – реабілітаційний центр №1″ ДОР”.

Дніпропетровщина: липневий марафон за раннє втручання

У ході зустрічі були розглянуті проблеми ефективного впровадження послуги у Кривому Розі, зокрема щодо використання для цього закладів охорони здоров’я, освіти та науки. Усі присутні прийшли до висновку про необхідність тісної міжвідомчої взаємодії, визначення координатора послуги на місцевому рівні, розробки покрокового плану щодо впровадження послуги раннього втручання саме у Кривому Розі; визначення закладів, в яких буде здійснюватися вказана робота; формування мультидисциплінарних команд, які надаватимуть послугу раннього втручання та організації їх навчання тощо. Зустріч, в якій також взяли участь представники департаменту освіти і науки, управління охорони здоров’я, директор КУ “Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю” КМР та громадська організація “Фонд Об’єднаних Сердець пройшла дуже продуктивно.

Довідково.

Раннє втручання – це міждисциплінарна сімейно-центрована система допомоги дітям раннього віку з порушеннями розвитку та дітям груп біологічного і соціального ризику, спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя родини.

Раннє втручання надає свої послуги насамперед дітям перших років життя, оскільки раннє виявлення біологічних та соціальних факторів ризику щодо порушення розвитку дитини дає можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу у ранньому віці, коли розвиток дитини особливо піддається впливу і є можливість запобігати ускладненню неповносправності в функціонуванні сім’ї, так і в фізичному та психосоціальному розвитку дитини.

Олена Скрипко

  Категорія: