Дніпро показав свою відкритість особливим малюкам

2 Грудня 2016 Друкувати цю новину

29 листопада ц.р. у холі міськради Дніпра розпочала роботу унікальна фотовиставка – «Діти як діти». На фотографіях – малеча, яка має або не має певні особливості розвитку. Однак на світлинах різницю неможливо побачити. Мета організаторів експозиції – показати, що суспільство не має права викреслювати зі свого сьогодення дітей через вади в їхньому розвитку чи інвалідність. На знак єдності усі мольберти експозиції зв'язані між собою символічною мотузкою.

Дніпро показав свою відкритість особливим малюкам

- Це проект, пов'язаний з особливими дітьми. – зазначила заступник міського голови Дніпра Світлана Єпіфанцева. – На жаль, сім'ї не завжди готові до такої складної стресової ситуації. І тому дуже важливо, щоб їм надавалася своєчасна допомога та підтримка.

Експонування виставки в Дніпрі стало можливим завдячуючи зусиллям Дніпропетровської обласної благодійної організації «Ангел дитинства» та особисто її Голови Наталії Алєксєєвої.

Виставка, яка експонуватиметься в Дніпровській міськраді два тижні, проводиться в рамках програми «Батьки за раннє втручання в Україні», що спільно впроваджується міжнародною громадською організацією HealthProm (Лондон), Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея людей з інвалідністю» та Благодійним фондом Інститут раннього втручання (Харків).

Програма впроваджуватиметься в 10 регіонах України (Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Луганська, Львівська, Одеська та Харківська області, а також у м. Київ).

Дніпро показав свою відкритість особливим малюкам

- Ми дуже вдячні за те, як нас приймають тут місцева влада і громадськість, - сказала національний координатор програми «Батьки за раннє втручання в Україні» Олена Скрипко. - Дніпро став першим містом, яке запросило нас у гості, яке вирішило показати свою відкритість особливим діткам. Метою програми, впровадженням якої я маю честь опікуватися, є підтримка недержавних громадських організацій, керованих батьками дітей з інвалідністю («батьківські» НДО), а також активних батьків дітей з порушеннями розвитку задля того, щоб вони відігравали ключову роль у здійсненні необхідних реформ, які дозволять дітям з інвалідністю та особливими потребами мати «кращий старт» у житті. Необхідно спільними зусиллями добиватися того, щоб регіональні та національні державні органи влади співпрацювали з ними, а також з іншими ключовими партнерами, з метою забезпечення врахування їх досвіду при розробці концепцій і програм раннього втручання. Тому для нас було дуже сьогодні зустрітися з представниками місцевих«батьківських» НДО, а також активними батьками особливих дітей. Ми впевнені, що вони стануть нашими поплічниками та активними учасниками програми. І судячи з того, який інтерес викликала Дніпровська регіональна зустріч Платформи «Батьки за раннє втручання в Україні» нам це вже вдалося. Ми будемо дуже раді якщо активісти інших регіонів приєднаються до нашої програмі.

Того ж дня у приміщенні Дніпровської Центральної міської бібліотеки відбулася ініціативна зустріч регіональної Платформи «Батьки за раннє втручання в Україні» Дніпровського регіону, в який взяли участь десятки представників «батьківських» НДО та батьків дітей з інвалідністю.

Зазначимо, що  в рамках Програми за фінансової підтримки уряду Німеччини та ЮНІСЕФ був запущений проект «Підтримка батьків дітей з інвалідністю задля їх ефективного партнерства в розробці раннього втручання на Східній Україні», а за фінансування Європейського Союзу проект «Збільшення здатності громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права  та потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні».

Довідково:

Щоб стати учасником Програми необхідно заповнити відповідні форми:

Для організацій (груп батьків): docs.google.com

Для окремих батьків – активістів: docs.google.com

А слідкувати за новинами можна вступивши до групи Фейсбук «Родители за раннее вмешательство» за посиланням facebook.com

Олег Трачук

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук