Для незрячих малюків у Львові озвучили 12 мультфільмів

4 Червня 2014 Друкувати цю новину

Для незрячих малюків у Львові озвучили 12 мультфільмівЛьвівський обласний осередок ВГО «Українська спілка осіб з інвалідністю – УСІ» розпочав роботу над створенням 24 мультиплікаційних фільмів із тифлокоментарем (аудіодискрипцією) для незрячих малюків у грудні 2013 року

Робота над адаптацією мультиків триває в рамках інноваційного для України проєкту під назвою «Мультфільм для незрячих», підтриманого БФ «Розвиток України», – повідомили в прес-службі ЛМР.

«Мультиплікаційний фільм – це маленька повчальна історія, як правило, з добрим кінцем. Ми почали цей проєкт, тому що нечесно бути на місці маленької незрячої дитини. Уявіть своє дитинство без мультиків, без футболу, без санчат, без лиж і ковзанів, без роликів, без велосипеда. Таке дитинство нецікаве. Власне, ми задумалися над тим, чому дитина, яка не бачить, має бути обмежена в тих земних радощах, які доступні для зрячих дітей. Так і народилися ці мультиплікаційні фільми. Мета дуже проста – зробити їх доступними для дітей, які не бачать. З іншого боку, цей мультик має повчальну місію: дитина починає розуміти, хто є добрим, а хто поганим героєм. І розуміє вона це не тільки із сюжету мультика, а й завдяки тому, як Олександра Бонковська інтуїтивно озвучить цей мультфільм, наскільки вона своїм голосом, емоціями додасть героям доброти або злості», – розповіла виконавчий директор Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка осіб з інвалідністю – УСІ», автор ідеї та керівник проєкту мультиплікаційних фільмів Оксана Потимко.

Після перегляду мультфільму «Козлик і його горе» незрячі дітки, учні Львівської спецшколи-інтернату № 100 Остап Нестеровський і Марічка Сидорук, докладно розповіли про героїв казки, переповіли сюжет. «Ослик приїхав до Козлика на самокаті. Він надув велику червону кульку і подарував її Козлику. Козлик намалював очка, носик і ротик, підкидував кульку вгору. Кулька вилетіла на вулицю. Козлик почав бавитися кулькою на вулиці, та випадково забув, що в нього на голові є ріжки. Він проколов кульку і почав плакати. Позбирав клаптики кульки в торбинку і гірко заплакав. Коли він плакав, сльози котилися просто в торбу. Наплакав цілий мішок горя», – переказують події мультфільму незрячі дітки.

«Моя робота полягала в тому, що мені треба було, по-перше, вибрати український мультфільм, який надавався б до пояснення. Адже є мультфільми, де дуже швидко розвивається сюжет і немає достатньо пауз між прямою мовою персонажів, які можна було б використати для пояснення і коментування. Тому ми почали з фільмів 1970-1980-х років. Я писала коментарі такого розміру, щоб їх можна було помістити поміж репліками персонажів. Вибирали мультфільми з гарною музичною палітрою. У 1970-1980-х роках молодий композитор Мирослав Скорик писав музику до мультфільмів, і ця музика така кольорова, дає стільки барв, що це дуже допомагає емоційно сприймати той чи інший мультфільм. Ми вчимося в процесі, бо не маємо зразків для наслідування. Найбільшим індикатором є реакція дитини: якщо вони все розуміють, то емоційно реагують, сміються, переповідають сюжет. Для нас це означає, що рухаємося у правильному напрямку», – розповіла народна артистка України, актриса Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, автор тифлокоментарів до серії мультиплікаційних фільмів, диктор за кадром Олександра Бонковська.

На 1 червня 2014 року учасники проєкту створили 12 мультиплікаційних фільмів з тифлокоментарем (аудіодискрипцією) – спеціальним закадровим коментарем диктора, який допомагає незрячим дітям зрозуміти сюжет і розпізнати його героїв:

 • «Як їжачок шубку міняв»
 • «Про всіх на світі»
 • «Як песик і кошеня мили підлогу»
 • «Грицькові книжки»
 • «Чарівні окуляри»
 • «Ведмедик і той, що живе у річці»
 • «Дівчинка і зайці» (версія 1)
 • «Дівчинка і зайці» (версія 2)
 • «Козлик і його горе»
 • «Казка про жадібність»
 • «Козлик і ослик»
 • «Некмітливий горобець»

Львівська газета 

  Новина має такі "мітки":
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.