Діти з аутизмом створюють унікальні екосумки в Дніпрі

13 Березня 2020
Друкувати цю новину

Діти з аутизмом створюють унікальні екосумки в Дніпрі

Підлітки створили вже кілька колекцій торбинок з оригінальними принтами

Торбинки задля захисту довкілля. У Дніпрі діти з аутизмом шиють та розмальовують екосумки. Перші створені колекції торбинок від юних кравців та художників набули популярності та швидко знайшли покупців. Виручені гроші пішли на утримання майстерні, згодом її планують перетворити на навчальну квартиру. Детальніше розповість кореспондентка “5 каналу” Наталя Світлова.

За швацькою машинкою старанно працює Станіслав. Хлопець народився з аутизмом. Він став першим учнем майстерні, який опанував швацьку справу. За рік підліток доклав руку до створення кількох сотень екоторбинок.

Тільки-но зроблений останній шов, на торбинку наносять принт. Це вже робота 16-річного Костянтина. Малюнок від руки він створює фломастерами для текстилю.

Фантазію художника ніхто не обмежує.

“Є ось така жартівлива екосумка для походу в супермаркет – весела морква, мені здається, вона підходить”, – каже Анна Краснова, мати Костянтина, художника з аутизмом, показує готову торбинку.

Нині підлітки створили вже кілька колекцій торбинок з оригінальними принтами. Протягом кількох місяців вироби розкупили через соцмережі.

“Як про нас дізнаються – немає ніякої реклами, тобто в основному сарафанне радіо. Тобто хтось купив сумку – “Вау, ой, і я таку хочу”. Костіні малюнки дуже подобаються. І ми не робимо непотрібні речі. Усе, що ми робимо, це все популярне у людей”, – говорить Злата Мілюкова, волонтерка.

Екоторби у Дніпрі шиють діти із аутизмом
Екоторби у Дніпрі шиють діти із аутизмом 5 канал

Працювати зі швацькою машинкою та тканиною дітей з аутизмом вчать переважно мами. Торік вони вирішили створити швацьку майстерню. На гроші, зароблені від продажів екоторбинок, змогли орендувати приміщення. Нині це місце стало не лише гуртком за інтересами, а й осередком реабілітації.

“Вони всі хочуть побути корисними, як і всі ми. Яку користь приносить, якусь мету мати в житті і в сьогоднішньому дні. Це дуже важливо: мати необхідність піти кудись, місце, де ти можеш зустрітися з друзями і щось зробити. Нашим дітям теж потрібна взаємодія, творчість і праця”, – розповідає Анна Краснова, мати Костянтина художника з аутизмом.

Творчу майстерню назвали “Кебета”. Її відвідують понад два десятки дітей з ментальними розладами. У подальших планах волонтерів – створити навчальну квартиру для адаптації в побуті.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, “5 канал

  Категорія: