Дітей-осіб з інвалідністю на Тернопільщині позбавили прав

4 Березня 2013 Друкувати цю новину

73 посадовців притягнуто до відповідальності за недодержання прав щодо дітей-осіб з інвалідністю та дітей з вадами розвитку. Зокрема, встановлено, що державні та регіональні програми, спрямовані на підтримку неповнолітніх з фізичними та розумовими вадами, виконуються лише формально.

Як пишуть на сайті тернопільської прокуратури, у результаті відсутності індивідуальних реабілітаційних програм, їх неналежного оформлення менше 7% дітей-осіб з інвалідністю, які проживають у області, мають змогу отримати реабілітаційні послуги.

Лише за втручанням прокуратури 64 дітям-людини з інвалідністюм надано реальну можливість отримати повноцінні реабілітаційні послуги.

Окрім того, прокурорськими перевірками виявлено більше сотні дітей-осіб з інвалідністю, які не забезпечені індивідуальними засобами реабілітації, на які мають право.

Із 99 шкільних автобусів у області жоден не обладнаний для перевезення дітей з обмеженими можливостями. Через відсутність необхідних пристосувань лише 20% загальноосвітніх шкіл доступні для таких дітей.

Як наслідок, із понад трьох тисяч дітей-осіб з інвалідністю шкільного віку, які проживають у області, лише 2-є мають змогу відвідувати звичайні загальноосвітні заклади.

Загалом за результатами перевірки реально поновлено права біля 200 неповнолітніх з особливими потребами.

Сергій БАЛУЦЬКИЙ

Доба

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.