Діагноз геніїв. Як в Україні лікують і адаптують дітей з аутизмом

Діагноз геніїв. Як в Україні лікують і адаптують дітей з аутизмом
1 Лютого 2018
Друкувати цю новину

Ван Гог – визначний художник ХХ століття, Стівен Гокінг – легенда астрофізики, Стів Джобс- засновник корпорації Apple. Усіх їх об’єднує не лише геніальний талант, а й один діагноз – аутизм.

В Україні за інформацією МОЗу кількість дітей з аутизмом стрімко зростає. 2005 року їх було менше 700, торік – понад 5 тис. І це ще не остаточні дані, кажуть лікарі, оскільки аутизм не просто діагностувати.

Аби не втратити цінний вітчизняний потенціал – потрібні термінові зміни в системі навчання таких діток. Нині в Україні немає ані літератури, ані фахівців,а ні спеціальних методик роботи. Лікар-діагност Зінаїда Рожкова аутизм вважає особливістю діяльності  мозку.

У лабораторії Харківського медико-генетичного центру досліджують схильність до захворюваності. Однак аналіз повністю не захистить батьків від ймовірності народження хворої дитини. Оскільки ключовим є  вплив довкілля, харчування і стрес. Лікарі констатують – нині на аутизм у світі хворіє кожна шістдесята дитина. Чи зможуть такі діти адаптуватися у суспільстві і використати свій потенціал – залежить від якісної реабілітації та освітніх реформ.

Факти

  Категорія: