Державна підтримка організацій та підприємств осіб з інвалідністю потребує змін

24 Червня 2014 Друкувати цю новину

Державна підтримка організацій та підприємств осіб з інвалідністю потребує змін

Наближені до влади громадські організації осіб з інвалідністю є найбільшими отримувачами бюджетних коштів. В той же час критерії, за якими здійснюється розподіл коштів, нечіткі і застарілі. Чи зміниться ситуація після Майдану?

17 червня 2014 року в Національній спілці журналістів України відбувся круглий стіл під час якого представники Міністерства соціальної політики України, Державної служби у справах ветеранів та осіб з інвалідністю, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, керівники та члени організацій та підприємств осіб з інвалідністю обговорили результати громадського моніторингу та експертизи політики державної підтримки громадських організацій (ГОІ) та підприємств осіб з інвалідністю. Дослідження було підготовлено в рамках проєкту «Аналіз політики підтримки підприємств та організацій осіб з інвалідністю в Україні: сприяння забезпеченню рівного доступу НУО до державної підтримки та постачання соціальних послуг людини з інвалідністюм», що реалізується Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Результати дослідження представили експерти Іван Сікора, Катерина Кульчицька, Денис Черніков. На думку керівника проєкту Іван Сікори, «можна стверджувати про необхідність усунення фактичної дискримінації окремих нозолій осіб з інвалідністю, організацій осіб з інвалідністю та областей, запровадити чіткі, прозорі та конкурентні критеріїв відбору з врахуванням результатів діяльності організацій та підприємств. На часі, усунення існування конфлікту інтересів який полягає в тому, що представники громадських організацій, які отримують державне фінансування мають своїх представників серед тих хто приймає рішення щодо виділення коштів». Інтерв'ювання ГОІ та підприємств показало, що ГОІ потребують державної підтримки у наступні 5-10 років. Разом з тим, сучасна і попередня державна підтримка, на думку більшості опитаних, є незадовільною і потребує змін.

«Фінансування ГОІ потребує змін. Але треба враховувати специфіку ГОІ. Їх необхідно підтримувати, але механізм, формат підтримки потребує обговорення, аналізу. Ми сподіваємося рано чи пізно прийти до моделі, яка б враховувала інтереси як держави, так і наших партнерів" зазначила Світлана Руда, представниця Міністерства соцполітики.

Про актуальність дослідження та важливість об'єднання зусиль вироблення більш ефективних підходів до державної підтримки ГОІ та підприємств осіб з інвалідністю зазначали Володимир Сіроштан, перший заступник Голови Державної служби у справах ветеранів та осіб з інвалідністю, Євген Міщенко, заступник директора Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, Юрій Антропов, голова Громадської Ради при Фонді соціального захисту осіб з інвалідністю та керівники громадських організацій осіб з інвалідністю.

Директор Фундації «Відкрите суспільство» та керівник проєкту Іван Сікора представив для обговорення проєкт відкритого звернення та альтернативи, які стосувалися політики державної підтримки підприємств та організацій осіб з інвалідністю. Після їх обговорення та дискусії, що більш як на годину перевищила запланований регламент, учасники круглого столу домовилися про продовження консультацій до 23 червня. На підставі узагальнення результатів дискусії під час круглого столу та додаткових консультацій, експерти Фундації «Відкрите суспільство» підготують остаточні пропозиції щодо необхідних змін до політики державної підтримки підприємств та організацій осіб з інвалідністю.

Фундація "Відкрите суспільство" 

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.