Депутати пропонують посилити відповідальність за працевлаштування осіб з інвалідністю

Депутати пропонують посилити відповідальність за працевлаштування осіб з інвалідністю
10 Липня 2015
Друкувати цю новину

da0d08347_xlНовий Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності в частині працевлаштування людей з інвалідністю посилить контроль за нарахуванням і сплатою роботодавцями адміністративно-господарських санкцій і пені за невиконання нормативу робочих місць.

Відповідний законопроєкт поданий народним депутатом Фракції “Блок Петра Порошенка” Глібом Загорієм та іншими депутатами комітету з питань ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО і людей з інвалідністю і зареєстрований 6 липня 2015 року під номером 2299а.

Згідно зі статтею 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” роботодавці повинні надати робочі місця людям з інвалідністю у розмірі 4% сeредньоспискової чисельності штатних працівників за рік, або в кількості одного робочого місця, якщо працює від 8 до 25 чоловік. При недотриманні цієї вимоги роботодавці щорічно платять до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю адміністративно-господарські санкції. Величина відрахувань відповідає розміру середньорічної зарплати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, призначене для людини з інвалідністю, але ним не зайняте.

“На жаль, за останні декілька років істотно знизилася соціальна відповідальність роботодавців по відношенню до людей з інвалідністю. Сума відрахувань, самостійно сплачених підприємствами до Фонду захисту осіб з інвалідністю, зменшилася з 27,7% у 2012 році до 8,6% в минулому році. Наш законопроєкт покликаний захистити громадян, які зазнають найбільших складнощів із працевлаштуванням шляхом контролю за відрахуваннями до їхнього фонду. Що більше коштів від роботодавців поступить до цього фонду, то більше можливостей фінансувати зайнятість, соціальну, трудову, фізкультурно-спортивну і професійну реабілітацію осіб з інвалідністю ми отримаємо”, – сказав співавтор законопроєкту Гліб Загорій.

Запропонований законопроєкт 2299а визначає основні завдання Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, конкретизує критерії виконання нормативу робочих місць для працевлаштування людей з інвалідністю, визначає повноваження державних органів при здійсненні перевірок за його невиконання, вводить відповідальність посадових осіб підприємств за невчасну подачу звітів по працевлаштуванню цієї категорії громадян.

В Україні зареєстровано понад 2,7 млн людей з інвалідністю, з яких працевлаштовані близько 25% – 680 тис чоловік.

Gazeta.ua

  Категорія: