Департаменти ЛОДА не дбають про дітей-осіб з інвалідністю, — прокуратура

11 Березня 2013 Друкувати цю новину

Через неналежний контроль діти-інваліди Львівщини не забезпечувались в повному обсязі медичними препаратами, — про це розповіли в прес-службі обласної прокуратури після проведених перевірок щодо забезпечення дітей-осіб з інвалідністю передбаченою допомогою та підтримкою.

Попри наявність в області значної кількості дітей з особливими освітніми потребами, інклюзивною формою навчання охоплено лише 110 дітей, індивідуальною – 1 236 дітей, інтегрованим навчанням – 3 407 дітей, з яких лише 297 дітей — у дошкільних закладах.

При наявності в області майже 500 дітей шкільного віку з порушенням опорно-рухового апарату автобусами забезпечено лише 4 райони.

Окрім того, в порушення вимог законодавства про освіту, 25 львівських дітей-осіб з інвалідністю не охоплені навчанням.

Також, поза увагою Департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді облдержадміністрації та керівництва шкіл-інтернатів залишається стан забезпечення вихованців належними їм пенсіями, допомогами, аліментами, захист їх житлових та майнових прав.

До прикладу, у зв’язку з несвоєчасним поновленням документів, майже рік не виплачувалась державна соціальна допомога вихованцю Львівської спецшколи-інтернату для глухих дітей.

Як наслідок, дитина не отримала 8 500 грн допомоги. Зважаючи на такий факт, органами прокуратури подано позовну заяву про відшкодування належних дитині коштів до Личаківського районного суду.

Відтак, поточного року лише за прокурорського втручання поновлено права 44 дітей.

Загалом, за наслідками проведених перевірок на вказаному напрямку органами прокуратури Львівської області внесено 56 подань. За наслідками їх розгляду до відповідальності притягнуто 17 посадовців органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, поставлено питання про відповідальність ще 42 посадових осіб. До суду заявлено 3 позови та зареєстровано 2 кримінальні провадження.

Фігаро

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.