Департамент охорони здоров’я закупить ендопротези на суму близько двох мільйонів гривень – Тетяна Донченко

15 Грудня 2015 Друкувати цю новину

За результатом конкурсних торгів, проведених Департаментом охорони здоров’я, укладено договори на постачання ендопротезів на суму 1,7 млн грн. Про це повідомила директор Департаменту охорони здоров’я Тетяна Донченко.

«Фактично це означає, що вперше за останні декілька років кияни матимуть можливість безкоштовного отримання ендопротезів, необхідних для оперування хворих чи травмованих суглобів», – наголосила вона.

Зокрема, буде поставлено 29 тотальних ендопротезів кульшового суглоба цементних клиновидного типу, 40 тотальних ендопротезів колінного суглоба із збереженням задньої хрестоподібної зв’язки, 2 тотальних ендопротезів кульшового суглобу для ревізійного протезування гібридного типу фіксації.

«Так, цього замало, щоб задовольнити потребу всіх киян, які очікують на операцію. Але з іншого боку, це сімдесят одна людська доля, сімдесят одна людина, що зможе повернутися до активного способу життя», – наголосила Тетяна Донченко.

Вона зауважила, що у 2014 року кошти на централізовану закупівлю ендопротезів не виділялися взагалі, а зважаючи на те, що вартість якісного ендопротезу сягає від 15 до майже 100 тисяч гривень, багато киян просто не оперувалися.

За інформацією профільного Департаменту, на сьогодні у списку киян, які потребують ендопротезування, зареєстровано 9144 пацієнтів, 158 з яких за висновками фахівців показана невідкладна заміна суглобів.

На 2015 рік Міністерством охорони здоров’я України на виконання заходів за напрямом «Централізована закупівля ендопротезів та інструментів для імплантації» місту Києву передбачено розподілити ендопротезів на суму 2 447,0 тис. грн, однак станом на 10.12.2015 ендопротези з Міністерства охорони здоров’я України м. Києву не надходили.

КМДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук