«Чи є у тебе в серці радість?» – запитує сонячна дівчинка Надійка маму

25 Березня 2020 Друкувати цю новину

Надійці, сонячній дівчинці, лишень 8 років, а вона уже вміє і знає більше, аніж дехто із її ровесників. Надя займалась гімнастикою, відвідує, крім звичайної школи, ще й музичну. В умовах карантину бере уроки музики вдома.

Уже 1,5 року вчиться Надійка грі на фортепіано у вчителя своєї мами, викладача музичної школи Інни Анатоліївни Васильчук, котра вважає, що заняття музикою дає гарний розвиток, фантастично впливає на роботу мозку і жодне навчання не дає такого результату.

День Надійки планує її матуся Люба, усім знана у Бердичеві Любов Мельник, керівник ГО «Щослива дитина», яка ніколи не обмежувала дівчинку ні спілкуванням із ровесниками, грою на дитячому майданчику, не позбавляла близьких і далеких подорожей.

«Чи є у тебе в серці радість?» - питає часом дівчинка маму, коли бачить, що та сумна. Навчаючи дитину різним умінням, мама Надійки, педагог і психолог за освітою, дбає, насамперед, про майбутнє донечки. І не тільки її. До Любові звертаються чимало матерів за порадою, підтримкою, допомогою; і при ГО навчають дітей за методикою Монтессорі.

Маленькому Кирилу – 4 рочки. Коли народився її перший хлопчик, мама Катерина зрозуміла: опускати руки не варто, вона мусить працювати із дитиною вдвічі більше, аби дати йому усе необхідне. І чоловік, і мама підтримують, і Любов своїми порадами теж.

Мріють жінки про краще відношення людей, підтримку й допомогу держави та створення єдиного навчально-реабілітаційного центру.

Щороку 21 березня на центральній площі міста проходить акція на підтримку людей із синдромом Дауна. Цьогоріч, у зв’язку із карантином її проводять у соцмережах, закликаючи усіх до підтримки й розуміння, адже щоразу батькам «сонячних дітей» доводиться долати величезний опір, нерузуміння із боку суспільства, а їх дітям – часто відчувати на собі пронизливі погляди людей.

ТРК ВІК

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.