Черговий семінар із соціального підприємництва для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю завершився в Харкові

7 Листопада 2016 Друкувати цю новину

З 20 по 22 жовтня 2016 року у м. Харків Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України проведено черговий триденний навчальний бізнес-тренінг «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти» в рамках реалізації в Україні Міжнародного проєкту TEAM «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації». Виконавці проєкту: UCPWheelsforHumanity (США), Національна Асамблея осіб з інвалідністю України (НАІУ) та Українська асоціація фізичних терапевтів. За фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Метою цього проєкту є залучення внутрішньопереміщених осіб з інвалідністю до зайнятості та їх працевлаштування.

Черговий семінар із соціального підприємництва для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю завершився в Харкові

У семінарі бали участь 22 учасника – внутрішньо-переміщені особи з інвалідністю та члени їх родин. Протягом трьох днів учасники отримали великий об'єм інформації, що стосується законодавчого регулювання підприємництва, реєстрації суб’єктів господарської діяльності, оподаткування підприємницької діяльності, звітність, основи бізнес-планування, рекомендації щодо підготовки власних бізнес-планів. Серед учасників були не тільки мешканці Харкова та Харківської області, приїхали слухачі, також, із Києва, Черкас та Маріуполя.

Досвід у веденні бізнесу у учасників досить різний, але кожен хотів отримати як найбільш корисної інформації, тому рекомендації, поради, власні приклади більш досвідчених колег були дуже доречними. Слід зазначити, що частина слухачів вже знайшла ту стежину у підприємництві по якій вони планують іти, але більшість – вагається, і тому спілкування, отримана інформація (ми дуже на це сподіваємося) надихнуть їх на ідею власного бізнесу, а досвід колег – дозволить уникнути певних проблемних моментів у веденні цієї справи.

Черговий семінар із соціального підприємництва для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю завершився в Харкові

В рамках даного проєкту триває Конкурс міні-грантів і дуже позитивним моментом була безпосередня участь у цьому тренінгу двох переможців «другої хвилі» Конкурсу, представників Харківської області – це Атаманюк Сергій (ВПО, батько дитини з інвалідністю), який планує надавати послуги населенню по ремонту житлових приміщень та Павлюк Оксана  (ВПО з ІІІ групою інвалідності), яка планує надавати швейні послуги населенню. Переможці найближчим часом  отримають обладнання і будуть працювати як фізичні особи підприємці (ФОП).

Наприкінці тренінгу, під час вручення Сертифікатів про навчання, свої враження від проєкту, відчуття та побажання висловили учасники аналогічного семінару, який проводився у Харкові весною цього року, а тепер – це переможці Конкурсу міні-грантів, які вже відкрили ФОП, отримали обладнання і втілюють у життя свою власну бізнес-ідею: Заплавська Олена (послуги манікюру) та Верзилов Денис (сервісний центр з ремонту смартфонів, телефонів, планшетів, комп’ютерної та побутової техніки). Реальні приклади, реальні переможці завжди сприймаються оточуючими позитивно і надихають на дії, і наш захід - не виняток.

Черговий семінар із соціального підприємництва для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю завершився в Харкові

Це вже сьомий бізнес-тренінг з питань соціального підприємництва, що проводиться НАІУ в рамках проєкту, понад 150 осіб пройшли на них навчання. Це не мало, але моніторинг показує, що дуже багато внутрішньо-переміщених осіб з інвалідністю бажають опанувати основи підприємницької діяльності, відкрити власну справу і там самим допомогти своїх родині поліпшити матеріальних стан, відчути себе повноцінними членом суспільства. Тому існує велика необхідність у продовженні даних заходів у майбутньому.

Більше фото на сторінці НАІУ у ФБ.

Вл.кор. 

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.