Чергове звернення НАІУ про порушення вимог містобудівного законодавства під час реконструкції площі Двірцевої у м. Львові

by sancho | 23 Січня 2020 12:14

Чергове звернення про порушення вимог містобудівного законодавства під час проєктування та виконання робіт за проєктом «Реконструкція площі Двірцевої у м. Львові».

В своєму листі до В.о. Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України НАІУ черговий раз акцентує на виявлених під час проведення обстеження доступності Двірцевої площі у Львові нових фактах порушення містобудівного законодавства та з проханням до введення в експлуатацію першої черги названого об'єкту провести підсумкову перевірку площі.

У попередніх зверненнях НАІУ наголошувало на найважливіших проблемах, через які маломобільні групи населення, а особливо особи з інвалідністю в кріслах колісних  та особи з порушенням зору і  тотально незрячі потрапляють в небезпеку, стають залежні  від сторонніх осіб та переживають приниження щоб потрапити через площу в будівлю вокзалу ст. Львів.

На звернення НАІУ, а також на звернення Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Департаментом ДАБІ у Львівській області 04.10.2019 р. було проведено позапланову перевірку, до якої було залучено представника від громадської організації - заявника Я. Грибальського. Актом перевірки було зафіксовані порушення.

ДАБІ України, в свою чергу, повідомило про вжиті заходи на звернення Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, в тому числі що надійшло резолюцією Мінрегіону від 21.11.2019 р. щодо приведення повторної перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності під час реконструкції площі Двірцевої у м. Львові, при цьому було проінформовано, що деякі зауваження та вимоги припису ДАБІ було усунуто. Але не всі.

7 грудня 2019р. Площа стала відкритою для користування пішоходами, а також відкрито рух громадського транспорту: автобуси міських та приміських/міжобласних та закордонних маршрутів, трамваїв.

Однак, для маломобільних груп населення, а особливо для осіб з інвалідністю, площа не  є в повній мірі безпечною, а будівля вокзалу і надалі залишається недоступною.

«6 та 8 грудня 2019 р. представниками організацій громадянського суспільства, зокрема: НАІУ - Ярослав Грибальський, Євген Свєт, Львівської обласної організації УТОС - Любов Кукуруза, ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю» - Роман Гутник, фахівцями-експертами  з просторового орієнтування осіб з порушенням зору НРЦ «Левеня» - Мирослава Степанюк та Роман Червонописький було проведено обстеження доступності площі Двірцевої в місцях виконаних робіт, які є доступними для загального користування. При проведенні обстеження учасники керувалися вимогами державних будівельних норм, стандартів та правил, котрі регламентують вимоги безпеки, доступності та інклюзивності. Зокрема: ДБН В.2.2-40:2018, ДБН Благоустрій територій, ДБН Трамвайні та тролейбусні лінії, ДБН Вулиці та дороги населених пунктів» - йдеться у листі.

«Зважаючи на викладене, а також на те, що при виконанні робіт першої черги  за проєктом «Реконструкція площі Двірцевої у м. Львові» аудитом доступності  6-8 грудня 2019р. виявлені (як нашу думку) нові факти порушення містобудівного законодавства, просимо до введення в експлуатацію першої черги названого об'єкту провести підсумкову перевірку.

При проведенні підсумкової перевірки просимо взяти до уваги висновки аудиту доступності. Одночасно просимо при проведенні підсумкової перевірки залучити представників організацій громадянського суспільства, які проводили аудит доступності 6 та 8 грудня 2019 р.».

Далі тезами названо проблеми:

 1. Надалі залишається проблема відсутність якомога ближче до входів в будівлю вокзалу місць для висадки/посадки осіб з інвалідністю з/в автотранспорт, а також для паркування автотранспорту осіб з інвалідністю. Цей недолік був зафіксований актом позапланової перевірки. Станом на січень 2020 недолік не усунуто.  Завантажити додаток 1[1].
 1. Вхід в будівлю вокзалу. Неможливість особі з інвалідністю у кріслі колісному, а також особі  з порушенням зору безпечно потрапити в будівлю вокзалу. При поясненні, що наведене зауваження щодо неулаштування пандуса до головного входу в будівлю вокзалу, оскільки будівля і територія по її периметру не є комунальною і не входить в перелік робіт з реконструкції площі Двірцевої для громадян, а особливо осіб з інвалідністю  - не є аргумент. І місто, в особі ЛМР, і вокзал, як об’єкт УЗ – разом функціонують в одній державі Україна, котра ратифікувавши 15 років тому Конвенцію ООН взяла на себе зобов’язання. Завантажити додаток 2[2].
 1. Платформи зупинок громадського транспорту (трамваю):

Завантажити додаток 3[3].

 1. Благоустрій території. Зокрема замощення площі Двірцевої, є таким, що особа в кріслі колісному через нерівність поверхні (виступаючі елементи або впадини і широкі шви між покриттям) створюють ризики випасти з крісла колісного. Для осіб з порушенням зору, а особливо тим, хто для орієнтування користується тростиною – постійно дезорієнтує та заводить в небезпеку, зокрема: на різноманітні опори та стовпчики на шляху пересування, на газони, на проїзну частину в місцях відсутності пішохідних переходів, на решітки дощоприймачів тощо.

Завантажити додаток 4[4].

5. Водовідведення.

Завантажити додаток 5[5].

6. Система засобів орієнтації для осіб з порушенням зору.

Завантажити додаток 6[6].

7.  Пішохідні переходи.

Завантажити додаток 7[7].

8.    Вхід в будівлю автовокзалу (прилегла територія). Завантажити додаток 8[8].

9.    Громадські вбиральні. Завантажити додаток 9[9].

 1. МАФ. Завантажити додаток 10[10].
 2. Інформація. Завантажити додаток 11[11].
Endnotes:
 1. додаток 1: https://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/1.-Parkuvannya.pdf
 2. додаток 2: https://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/2.-Vhody-v-budivlyu-vokzalu.pdf
 3. додаток 3: https://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/3-Platformy-zupynok-.pdf
 4. додаток 4: https://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/4-Blagoustrij-zamoshhennya.pdf
 5. додаток 5: https://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/5.-Vodovidvedennya.pdf
 6. додаток 6: https://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/6.-Systema-zasobiv-oriyenatsiyi.pdf
 7. додаток 7: https://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/7.Pishohidni-perehody-bilya-avtovokzalu.pdf
 8. додаток 8: https://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/8-Terytoriya-pered-vhodom-v-budivlyu-avtovokzalu.pdf
 9. додаток 9: https://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/9-Gromadski-vbyralni-na-ploshhi.pdf
 10. додаток 10: https://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/10-MAF.pdf
 11. додаток 11: https://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/11-vidualna-informatsiya.pdf

Source URL: https://naiu.org.ua/chergove-zvernennya-naiu-pro-porushennya-vymog-mistobudivnogo-zakonodavstva-pid-chas-rekonstruktsiyi-ploshhi-dvirtsevoyi-u-m-lvovi/